Luquinhas: Futbol wyrządził mojej rodzinie mnóstwo krzywd

Luquinhas: Futbol wyrządził mojej rodzinie mnóstwo krzywd fot. FotoPyK
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Legia Warszawa

Luquinhas w rozmowie z oficjalną stroną Legii Warszawa opowiedział o trudnościach, które spotkały go w początkowej fazie kariery.

Brazylijski skrzydłowy latem przeniósł się do Legii z Aves. W Portugalii szkolił się przez pięć, grając wcześniej w Vilafranquense oraz rezerwach Benfiki. Jeśli chodzi o ojczyznę, był w niej związany z Atlético Ceilandense. To właśnie jeszcze w Brazylii spotkał się on z nieuczciwością ze strony menedżera.

- W pewnym momencie mojego życia pojawił się agent, który wiele mi obiecał. Każdy młody Brazylijczyk kopiący piłkę marzy o tym, by otrzymać szansę i przenieść się - tak jak było to w moim przypadku - do Sao Paulo. Ten człowiek oszukał nie tylko mnie. Za około 300 złotych w przeliczeniu na waszą walutę miał otworzyć furtkę do kariery, miał załatwić mi i innym zawodnikom piłkarską przyszłość w Sao Paulo. Rzeczywistość okazała się inna. Zostałem z niczym. Zdarzyło się, że musiałem spać na dworcu autobusowym, ponieważ ten człowiek, który przedstawił się jako agent, miał załatwić nam bilety na dalszą podróż, a było to zwykłe kłamstwo. Fałszywy agent rozpłynął się w powietrzu - przyznał Luquinhas.

To jednak nie wszystko, ponieważ podobna historia spotkała również brata zawodnika Legii.

- W wieku siedemnastu lat mój brat został oszukany przez fałszywego agenta i wysłany do Portugalii. Oszust powiedział mu, że ma dla niego przygotowany klub i wszystkie warunki są ustalone. Okazało się, że na mojego brata nic i nikt w Portugalii nie czeka. Bez pieniędzy wylądował na ulicy. Na jednej z nich zainteresowała się nim policja, zabrała go na komisariat, gdzie opowiedział swoją historię. Mój brat został deportowany z powrotem do Brazylii. Mama była bardzo zmartwiona, ponieważ futbol tak naprawdę wyrządził mojej rodzinie mnóstwo krzywd. Ja sam zacząłem grać na ulicy z kolegami - opowiedział 23-latek (cała rozmowa TUTAJ).

Od początku sezonu Luquinhas rozegrał 17 spotkań w koszulce Legii. Zanotował w nich trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Serie A: Składy na Juventus - Sampdoria. Zmiana w bramce [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Stefano Pioli: Zakażmy wracania z piłką na własną połowę Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] Mattia Destro strzelił gola z butelką w ręku [WIDEO] OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: 23-letni Jonathan Diba-Musangu skazany na 24 lata więzienia OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany OFICJALNIE: Ostre oświadczenie w sprawie meczu CONCACAF League. Wiceprezydent Surinamu ukarany FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych FIFA 22: 18 najlepszych wykonawców rzutów karnych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy