Maciej Iwański zdradził, na kogo głosował w plebiscycie Złotej Piłki

Maciej Iwański zdradził, na kogo głosował w plebiscycie Złotej Piłki fot. FotoPyK
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz
Źródło: WP Sportowe Fakty

Maciej Iwański, który od 2010 roku reprezentuje Polskę w gronie elektorów Złotej Piłki, ujawnił w rozmowie z „WP SportoweFakty”, na kogo oddał swoje głosy.

- Numer 1: Leo Messi. Numer: 2: Kylian Mbappé. Mistrzostwa Świata miały według mnie największą wagę. Kolejnych zawodników wybierałem zgodnie z klasyfikacją fair play mówiącej o klasie sportowej. Na trzecim miejscu postawiłem na Viníciusa, bo jestem naprawdę pod wrażeniem, w jaki sposób walczy z rasizmem, który go dotyka. Podziwiam, jak to wytrzymuje i się temu przeciwstawia. Oczywiście - to dodatkowo kapitalny zawodnik, zresztą tak jak i Haaland - powiedział dziennikarz TVP Sport.

- Uważam jednak, że to, co działo się za plecami Messiego i Mbappé nie miało już znaczenia. Jeden punkt, czyli piąte miejsce, przyznałem Robertowi. Czyli reasumując, moja piątka to: Messi, Mbappé, Vinícius, Haaland, Lewandowski. Najlepszy bramkarz: Emiliano Martínez - dodał 43-latek.

W głosowaniu brali udział dziennikarze reprezentujący kraje z pierwszej setki rankingu FIFA. Każdy z nich przyznał pięciu wybranym przez siebie zawodnikom spośród 30 nominowanych odpowiednio sześć, cztery, trzy, dwa i jeden punkt.

Złotą Piłkę po raz ósmy zdobył Lionel Messi. Drugie miejsce w klasyfikacji zajął Erling Haaland, a trzecie Kylian Mbappé. Vinícius Júnior był szósty, a Robert Lewandowski 12.

Nagrodę Lwa Jaszyna dla najlepszego bramkarza otrzymał Emiliano Martínez, pokonując między innymi Edersona i Yassine’a Bounou.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Lech Poznań blisko transferu piłkarza FC Porto Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Luka Zahović z ciekawym transferem w ramach Ekstraklasy?! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy