Maguire: Oceniajcie mnie za pięć lat!

Maguire: Oceniajcie mnie za pięć lat! fot. Premier League
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Inside United

Harry Maguire jest przekonany, że w najbliższych sezonach Manchester United zanotuje progres, który pozwoli klubowi osiągać sukcesy.

Anglik stał się tego lata najdroższym obrońcą w historii, po tym jak Manchester United wyłożył na niego 80 milionów funtów. Negocjacje były bardzo burzliwe, ale koniec końców „Czerwonym Diabłom” udało się dopiąć swego i zapewnić sobie filar defensywy na najbliższe lata. Problem jednak w tym, że na razie nie przynosi to oczekiwanych rezultatów.

Drużyna z Old Trafford zalicza jeden z gorszych startów ligi od lat i z trudem wyszukiwać na horyzoncie wyjścia z sytuacji. Maguire nie przejmuje się jednak krytyką, twierdząc, że zarówno on, jak i zespół, powinni otrzymać czas na dojście do nominalnej dyspozycji.

- Sukcesy? To sprawa długoterminowa, tak trzeba na to patrzeć - powiedział zawodnik w rozmowie z klubowym magazynem „Inside United”.

- Oceniajcie mnie za pięć-sześć lat. Dopiero wtedy będziecie wiedzieli czy okazałem się dobrym ruchem dla klubu. Wierzę, jestem wręcz tego pewien, że za pięć-sześć lat będę miał tu na koncie sukcesy. Jestem przekonany, że czekają nas tutaj świetne czasy. Musimy się polepszać jako drużyna, nie tylko jako indywidualności. Myślę, że jeśli to nam się uda, będziemy wygrywać.

Obrońca dodaje przy tym, że cena, za jaką go pozyskano, nie sprawia, że na jego barkach ciąży większa presja.

- Cena? Nie obchodzi mnie to. Nie ma na to najmniejszego wpływu. Leicester chciało mnie zatrzymać, a było w naprawdę dobrej pozycji do rozmów. Manchester United z kolei bardzo chciał mnie kupić i w końcu doszedł do porozumienia. To dobry układ dla wszystkich stron, teraz mogę w pełni skoncentrować się na grze.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Koszulka reprezentacji Anglii na Euro 2020 [FOTO] Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Inter Mediolan: 35 milionów euro za Kulusevskiego Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Håland: We wtorek mecz, w środę negocjacje. Norweg spotkał się z potencjalnym nowym klubem! Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Griezmann: Nie odszedłem z Atlético dla trofeów Gytkjaer następcą legendy?! Gytkjaer następcą legendy?! Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Bayern Monachium: Szczęście w nieszczęściu Comana Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek Liga Mistrzów: Znamy pełny skład fazy pucharowej | Losowanie w poniedziałek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy