Mahrez w bardzo szczerym wywiadzie. „Leicester zmarnowało dwa lata mojej kariery!”

Mahrez w bardzo szczerym wywiadzie. „Leicester zmarnowało dwa lata mojej kariery!”
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: France Football

Riyad Mahrez rozmawiał z „France Football” i wyraził swoje spostrzeżenia na dotychczasową karierę. Skrzydłowy Manchesteru City jest przekonany, że mógł osiągnąć znacznie więcej, gdyby nie... Leicester City.

Algierczyk był jedną z najjaśniejszych gwiazd mistrzowskiego sezonu Leicester City. Drużyna, która dopiero co walczyła o utrzymanie, niespodziewanie sięgnęła po tytuł najlepszego zespołu w Anglii. Mahrez był jednym z głównych kandydatów do odejścia, lecz ostatecznie wielki transfer został zablokowany. Gracz musiał pozostać na King Power Stadium i choć darzył klub dużą sympatią, nie ukrywa, że kolejne sezony poszły dla niego na marne.

- Po tamtym sezonie mistrzowskim, gdybym grał dla topowej drużyny, moja historia mogłaby się potoczyć zupełnie inaczej - rozmyśla Mahrez.

- Dla mnie to oczywiste, że straciłem dwa lata gry na najwyższym poziomie. Straciłem dwa lata! Trafiłem do City w wieku 27 lat, a mogłem tam grać mając 24 czy 25. Leicester mnie zablokowało. Ciągle tylko mówili, że nie mogę odejść.

Brak transferu nie oznacza oczywiście, że nie było zainteresowania. Skrzydłowy potwierdza, że latem 2016 roku mógł przenieść się do Arsenalu.

- Mój agent rozmawiał z Wengerem, który naprawdę chciał mnie pozyskać. Latem 2016 roku prawie udało się zrealizować transfer... Niepowodzenie było bardzo frustrujące.

- Nie jest łatwo, by z najlepszego gracza sezonu stać się częścią zespołu, który walczy o utrzymanie. To zupełnie inna gra. Wszyscy tylko na ciebie patrzą i oczekują, że zrobisz coś z niczego.

Mahrez wywalczył transfer dopiero w zeszłym roku, choć i to nie przyszło łatwo. Po długich i nerwowych negocjacjach Manchester City zgodził się zapłacić za niego około 60 milionów funtów, co wtedy było dla „Lisów” rekordową sprzedażą.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Rummenigge: W sprawie Thiago nastąpił zwrot akcji Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Okno transferowe rozpocznie się 1 sierpnia [OFICJALNIE] Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Vuković o potencjalnym powrocie Boruca do Legii Barcelona: Umtiti kontuzjowany Barcelona: Umtiti kontuzjowany Milik powiedział „tak” Juventusowi Milik powiedział „tak” Juventusowi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy