2024-10-19 17:32:03; Aktualizacja: 5 godzin temu
„Mam nadzieję”. Marcin Gortat zabrał głos w sprawie Manchesteru United Fot. Jeremy Landey/Focus Images/MB Media/PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Marcin Gortat

Manchester United przegrywał do przerwy z Brentfordem 0-1, a o komentarz do całej sytuacji pokusił się na Twitterze Marcin Gortat. Były koszykarz ma nadzieję, że zbliżają się ostatnie minut z Erikiem ten Hagiem na ławce trenerskiej angielskiego klubu.

Manchester United to w tym sezonie wielki zawód. Drużyna prowadzona przez Erika ten Haga miała walczyć co najmniej o awans do Ligi Mistrzów, a zamiast tego zajmuje w tabeli dopiero czternaste miejsce.

Z tego powodu w minionych dniach sporo mówiono o potencjalnych roszadach na ławce trenerskiej. Ostatecznie jednak działacze doszli do wniosku, że 54-latek zachowa posadę, natomiast niezwłocznie musi poprawić rezultaty.

Pierwsza okazja ku temu pojawiła się w sobotę przeciwko Brentfordowi. Pierwsza połowa nie należała jednak do ekipy z Old Trafford, która przegrywała 0-1. To nie spodobało się Marcinowi Gortatowi. Były koszykarz podzielił się swoim zdaniem na temat ten Haga.

„Brawo Manchester United 0-1. Mam nadzieję, że to ostatnie 45 minut Erika ten Haga” - napisał.

W drugiej części rywalizacji wielokrotny mistrz Anglii wziął się do roboty i prowadzi 2-1. Najpierw gola strzelił Alejandro Garnacho, a później do siatki trafił jeszcze Rasmus Højlund.