Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie

Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: The Guardian

Manchester City został w zeszłym tygodniu wykluczony na dwa lata z udziału w europejskich pucharach za naruszenie zasad Finansowego Fair Play i niewykluczone, że wkrótce może otrzymać kolejną karę z tego tytułu.

Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) zakończyła śledztwo w sprawie złamania regulaminu Finansowego Fair Play przez aktualnego mistrza Anglii i uznała, że „The Citizens” dopuścili się rażącego naruszenia obowiązujących zasad w latach 2012-2016. W związku z tym klub został wykluczony z dwóch kolejnych edycji Ligi Mistrzów oraz otrzymał karę finansową w wysokości 30 milionów euro (25 milionów funtów).

Sankcja wymierzona Manchesterowi City jest efektem dowodów ujawnionych przez „Football Leaks” i opublikowanych na łamach „Der Spiegel”, które rzuciły nowe światło na całą sprawę i zmusiły UEFA do ponownego rozpatrzenia funkcjonowania angielskiego zespołu.

„The Guardian” przekonuje, że problemy ekipy z Premier League z związku z naruszeniem wspomnianego regulaminu jeszcze się nie zakończyły, ponieważ wymieniony wyżej organ nosi się z zamiarem dokonania kolejnego prześwietlenia finansowania „The Citizens”, ale tym razem po 2016 roku.

UEFA uważa, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że przedstawiciele Manchesteru City w dalszym ciągu stosowali praktyki niezgodne z obowiązującymi zasadami i w kolejnych latach kontynuowali proceder związany ze sztucznym wpompowywaniem pieniędzy do angielskiego klubu przez właściciela Mansoura bin Zayeda Al Nahyana.

Więcej na temat: Manchester City FC Anglia UEFA

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig OFICJALNIE: Komunikat Premier League w sprawie wznowienia rozgrywek | 125 milionów funtów dla niższych lig Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata Sebastian Mila wybrał pięciu najlepszych pomocników świata UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! UEFA ostrzega kluby. Przedwczesne zakończenie lig grozi niedopuszczeniem do pucharów! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Legia Warszawa szuka oszczędności. Klub zwolnił blisko 40 osób! Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko Marchwiński trafi do Serie A? Chce go Atalanta, ale nie tylko POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City POTWIERDZONE: Danel Sinani przejdzie z Dudelange do Norwich City George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO] George Weah nagrał piosenkę o koronawirusie [AUDIO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy