Manchester City: Guardiola nie ma wątpliwości. Wskazał nowy klub Erica Garcíi

Manchester City: Guardiola nie ma wątpliwości. Wskazał nowy klub Erica Garcíi fot. Oleksandr Osipov / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Manchester City

Pep Guardiola przyznał, że ubolewa obecnie nad faktem, że z powodu dużej konkurencji i sytuacji kontraktowej nie może stawiać na Erica Garcíę. Szkoleniowiec Manchesteru City jest ponadto przekonany, że jego rodak jest już praktycznie nowym zawodnikiem Barcelony.

„Duma Katalonii” zabiegała przed i w trakcie obecnego sezonu o pozyskanie hiszpańskiego defensora z „The Citizens”, ale w obliczu panującego kryzysu nie była w stanie sprostać oczekiwaniom finansowym ekipy z Etihad Stadium, dlatego została zmuszona do odłożenia w czasie swoich planów dotyczących nawiązania współpracy z 20-latkiem.

Tym samym czterokrotny reprezentant Hiszpanii będzie mógł wrócić na Camp Nou, gdzie stawiał pierwsze kroki w futbolu, dopiero po zakończeniu trwających rozgrywek.

Eric García nie będzie wówczas znajdował się w tak dobrej formie jak jeszcze kilka miesięcy temu, ponieważ po odrzuceniu propozycji przedłużenia kontraktu z angielskim klubem i sprowadzenia do niego nowych defensorów przestał odgrywać ważną rolę w Manchesterze City.

Rozczarowany takim obrotem spraw jest... sam Pep Guardiola, który w zaistniałych okolicznościach nie może sobie pozwolić na częste korzystanie z usług obrońcy, który jego zdaniem jest już praktycznie zawodnikiem Barcelony.

- Może tego nie wiecie, ale możecie sobie wyobrazić, jak wiele dla mnie znaczy Eric García. Traktuję go jak syna. Po wznowieniu rozgrywek w poprzednim sezonie był najlepszym defensorem w Manchesterze City. Nie popełnił ani jednego błędu i zagrał w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Myślę, że czeka go dobra przyszłość w Barcelonie. Ten klub nie sprowadza do siebie przeciętnych zawodników tylko tych, którzy są najlepsi na swoich pozycjach. W ostatnich dwóch meczach nie wybrałem go do kadry meczowej. To łamie mi serce, ponieważ nie zasługuje na to - powiedział opiekun „The Citizens”.

20-letni zawodnik pojawił się tylko dziewięciokrotnie na boisku w trwających rozgrywkach. Po raz ostatni wybiegł na boisko w lutowym pojedynku ze Swansea City w Pucharze Anglii.

Media już kilka miesięcy temu informowały, że Eric García ustalił warunki indywidualnego kontraktu z „Dumą Katalonii” i zwiąże się z nią do 30 czerwca 2026 roku po zakończeniu obecnego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy