Manchester City: Guardiola wytypował faworyta na swojego nowego asystenta

Manchester City: Guardiola wytypował faworyta na swojego nowego asystenta fot. Mikel Arteta I Instagram
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: HLN | Daily Mail

Jak donoszą „HLN” oraz „Daily Mail”, Pep Guardiola chciałby powrotu Vincenta Kompany’ego do Manchesteru City. Hiszpan widzi dla Belga miejsce obok siebie na ławce trenerskiej „Obywateli”.

34-latek opuścił Etihad Stadium po tym, jak zdobył z klubem poczwórną koronę mistrzowską. W sezonie 2018/2019 środkowy defensor w roli kapitana świętował triumf w Premier League, Pucharze Anglii, Pucharze Ligi Angielskiej i Superpucharze Anglii. Następnie ogłosił on swoje odejście do Anderlechtu, gdzie miał pełnić rolę grającego trenera.

Z czasem Belg oddał część swoich obowiązków Frankowi Vercauterenowi, który w dni meczowe kieruje poczynaniami drużyny z ławki rezerwowych. Pomimo tego „Fiołki” chcą wrócić do pierwotnego schematu, a nawet powierzyć Kompany’emu jeszcze większą rolę. Ma to związek z obawą, że doświadczony gracz i raczkujący szkoleniowiec pewnego dnia zostanie wykradziony przez Manchester City.

Jak donosi „Daily Mail”, istotnie jest coś na rzeczy, gdyż pierwsze nieformalne rozmowy w sprawie powrotu ex-kapitana do Anglii już miały miejsce. Niemniej jak na razie 89-krotny reprezentant Belgii wzbrania się przed taką możliwością, tłumacząc się chęcią dalszej pracy w Brukseli.

Powyższe źródło dodaje, że Guardiola oczekuje znalezienia mu przez klubowy zarząd nowego asystenta przed rozpoczęciem następnego sezonu. W związku z odmową Kompany’ego, „HLN” podaje, że główni faworyci to Xabi Alonso oraz Xavi.

Obecnie obowiązki Mikela Artety, który pod koniec grudnia 2019 roku przejął stery w Arsenalu, pełni Rodolfo Borrell.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Jon Flanagan w poniedziałek ma zjawić się w Polsce. Transfer do Ekstraklasy już bardzo blisko Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Huntelaar postanowił. Holender rusza na ratunek Schalke 04 Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Milik: Najpierw nowa umowa, potem transfer. Napoli potwierdza negocjacje Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Kądzior blisko zmiany klubu. Znamy kierunek ewentualnego transferu Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Karbownik dołącza do Modera. Brighton skrócił wypożyczenie [OFICJALNIE] Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Manchester City: Guardiola z olbrzymim zastrzykiem gotówki. Otrzyma 200 milionów funtów na letnie transfery Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A Walukiewicz szykuje się do letniego transferu?! Może opuścić Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy