Manchester City i Arsenal obserwują rekordzistę Serie A. Sprawa wyjaśni się w marcu

Manchester City i Arsenal obserwują rekordzistę Serie A. Sprawa wyjaśni się w marcu fot. Spada/LaPresse/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Tuttosport

AC Milan zamierza za wszelką cenę zabezpieczyć przyszłość swojego wychowanka Francesco Camardy. Zainteresowanie nastolatkiem wykazują Manchester City i Arsenal - donosi „Tuttosport”.

O młodziutkim napastniku z Mediolanu zrobiło się ostatnio bardzo głośno. Dobra forma i problemy kadrowe AC Milanu pozwoliły mu zadebiutować w Serie A wieku 15 lat i 260 dni. W całej historii włoskiej ekstraklasy nikt nie zrobił tego szybciej.

Historyczny występ Camardy miał miejsce 25 listopada, gdy podopieczni Stefano Piolego mierzyli się z Fiorentiną. Nastolatek przebywał na murawie około siedmiu minut.

O urodzonym w 2008 roku zawodniku sporo się mówi i pisze. Narosły wokół niego również pierwsze spekulacje transferowe.

Jak donosi dziennik „Tuttosport”, sytuację rekordzisty monitorują przedstawiciele Manchesteru City i Arsenalu. Obydwa zespoły przyglądały mu się jeszcze, gdy ten ze spokojem rozwijał się w akademii „Rossonerich”. Do grona obserwatorów można doliczyć jeszcze Newcastle United i Borussię Dortmund.

Milan musi chronić perłę na dwóch frontach: po pierwsze przed blaskiem mediów, ale także przed szponami europejskich klubów, gotowych zaoferować rodzinie i otoczeniu duże kontrakty. W tym celu nawiązano już dawno kontakt z agentem młokosa, Giuseppe Riso.

Sam zawodnik na ten moment nie ma w planach opuszczenia San Siro. Dla 19-krotnych mistrzów Italii to bardzo ważne.

Przepisy nie pozwalają Milanowi podpisać zawodowego kontraktu z Camardą. Możliwość ta pojawi się, gdy piłkarz ukończy 16 lat. Stanie się to dokładnie 20 marca 2024 roku. 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego. „Pierwsza rata wpłynie dopiero w marcu” Legia Warszawa musi poczekać na pieniądze za Ernesta Muçiego. „Pierwsza rata wpłynie dopiero w marcu” Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Jarosław Skrobacz wraca na ławkę trenerską Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Xabi Alonso najdroższym trenerem w historii? Tyle trzeba zapłacić Bayerowi Leverkusen Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Franck Ribéry może wrócić do Bayernu Monachium w nowej roli Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Skontaktowali się z agentem Xabiego Alonso. Bayer Leverkusen ma być przekonany, co zrobi Hiszpan Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Lech Poznań ukarany [OFICJALNIE] Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski Słowa Michała Kucharczyka wywołały małą burzę. Odpowiedział mu medalista olimpijski

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy