Manchester City przyklepał transfer Mateo Kovačicia. Teraz czas na drugi hit i kolegę dla Chorwata!

Manchester City przyklepał transfer Mateo Kovačicia. Teraz czas na drugi hit i kolegę dla Chorwata! fot. Ben Earlam / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Manchester City czuje się już pewny pozyskania Mateo Kovačicia z Chelsea. W tej sytuacji może skoncentrować się na podjęciu próby sprowadzenia Joško Gvardiola z RB Lipsk.

Mistrz Anglii zakończył sukcesem negocjacje z „The Blues” i przeszedł do finalizowania transakcji związanej ze ściągnięciem chorwackiego pomocnika za blisko 30 milionów euro sumy podstawowej plus bonusy.

Dzięki temu może teraz przystąpić do działań zmierzających do pozyskania jego reprezentacyjnego kolegi - Joško Gvardiola z RB Lipsk.

Środkowy obrońca dawał już kilkukrotnie do zrozumienia, że jest zainteresowany opuszczeniem struktur niemieckiego klubu na rzecz nowego wyzwania w karierze.

W międzyczasie pokusił się nawet o wskazanie zespołów, w których mógłby z powodzeniem występować. Za takowe uznał Liverpool oraz Real Madryt.

Oba obserwują jego poczynania, ale na obecną chwilę mają inne priorytety, co może wykorzystać Manchester City.

„Czerwone Byki” patrzą niechętnie na możliwość rozstania z przodującym defensorem, ale byłyby skłonne rozważyć jego sprzedaż w przypadku propozycji rzędu 100 milionów euro, czyli absolutnego rekordu klubowego.

Jest to mniej od klauzuli zapisanej w kontrakcie 21-letniego zawodnika.

Zacznie ona obowiązywać w przyszłym roku i wynosi 110 milionów euro.

W niedalekim czasie „The Citizens” powinni wystosować za niego pierwszą ofertę.

Gvardiol zakończył miniony sezon na trzech trafieniach w 41 występach.

Do Lipska przeniósł się w 2021 roku z Dinama Zagrzeb za łącznie 18,8 miliona euro.

Uwagę wielu postronnych obserwatorów zwrócił podczas świetnych Mistrzostw Świata w Katarze, które Chorwacja zakończyła na trzecim miejscu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Adrian Benedyczak pod tym względem jest lepszy od Roberta Lewandowskiego Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Holendrzy nie odpuszczają. Piłkarz Legii Warszawa stanie przed sądem! Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Ansu Fati z poważną kontuzją. „Tracimy go na długo” [OFICJALNIE] Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Dawid Szwarga mocno przed meczem ze Sturmem Graz. „Nikt w klubie nie zmusi mnie do tego” Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego Edin Džeko zachwycony grą Sebastiana Szymańskiego OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie OFICJALNIE: Asystent Johna van den Broma odchodzi z Lecha Poznań. Poprowadzi inny klub w Ekstraklasie Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Składy na Galatasaray - Manchester United [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy