Manchester City wybrał już następcę Pepa Guardioli?! „Pełne przekonanie”

Manchester City wybrał już następcę Pepa Guardioli?! „Pełne przekonanie” fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Relevo.com

Kontrakt Pepa Guardioli w Manchesterze City wygasa 30 czerwca 2025 roku i coraz więcej wskazuje na to, że nie zostanie przedłużony. Na następcę 53-latka wybrano Míchela z Girony - donosi Relevo.com.

Pep Guardiola nieustannie od 2016 roku odpowiada za wyniki Manchesteru City. W tym czasie zdominował angielskie podwórko, sięgając po pięć tytułów mistrzowskich czy dwa krajowe puchary. W końcu do gabloty na Etihad Stadium wstawił najbardziej pożądane trofeum za triumf w Lidze Mistrzów.

Już wiadomo, że „Obywatele” nie obronią tytułu czempionów Starego Kontynentu. Po emocjonującym boju odpadli w drodze do półfinału z Realem Madryt.

Dla Guardioli to tylko kolejny dowód na to, że pewien proces dobiega końca. Wykonał w Manchesterze fantastyczną pracę, ale zaczyna rozumieć, że zbliża się moment na rozstanie.

Hiszpan ma kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Naturalnie działacze klubu wykonują działania mające na celu kontynuowanie współpracy. Absolutnie każdy na Rowsley Street, począwszy od członków zarządu do samych zawodników, chcą, by nadal odpowiadał on za wyniki zespołu.

Sam Guardiola odczuwa pewien rodzaj rezygnacji, wypalenia. Jak donosi Relevo.com, na ten moment bardzo daleko do przedłużenia kontraktu. Wiele wskazuje na to, że przyszła kampania będzie dla 53-latka ostatnią w Manchesterze City.

Reszta nadziei nadal się tli, aczkolwiek w klubie nikt nie panikuje. Zarząd zachowuje spokój i z entuzjazmem patrzy w przyszłość. Fundamenty są mocne.

Kluczowe będzie znalezienie odpowiedniego następcy opierającego się na podobnej filozofii gry. W szeregach giganta panuje przekonanie, że idealną opcję stanowi Míchel.

Girona pod wodzą 48-latka sprawiła w tym sezonie sporą niespodziankę, licząc się do pewnego momentu w walce o tytuł. Z czasem obniżyła nieco loty, aczkolwiek nadal zajmuje rewelacyjne trzecie miejsce. 

Zatrudnienie madrytczyka nie będzie stanowiło żadnego problemu. Katalońska drużyna należy podobnie jak mistrzowie Anglii do holdingu City Football Group. Z wielu względów byłby to zatem naturalny ruch.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy