Manchester United: Allegri zdeterminowany. Chce zastąpić Solskjæra!

Manchester United: Allegri zdeterminowany. Chce zastąpić Solskjæra!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Daily Mail

Pozycja Ole Gunnara Solskjæra mogłaby się wydawać niezagrożona, ale na jego stanowisko wciąż czai się Massimiliano Allegri. Manchester United stał się priorytetem dla Włocha.

Szkoleniowiec rozstał się polubownie z Juventusem w zeszłym roku po tym, jak strony przedstawiły sobie inne wizje przyszłości drużyny. Projekt zdecydowano się zakończyć, a Allegri uznał, iż to dobry czas na roczny wypoczynek i podszkolenie się w angielskim. Nauka języka nie jest jednak przypadkowa, ponieważ od samego początku trener łączony jest z podjęciem pracy w Premier League. „Daily Mail” jest przekonane, że celem numer jeden jest Manchester United.

W grudniu do Allegriego zgłaszał się Arsenal, lecz szkoleniowiec pozostał nieugięty w swoich przekonaniach i kontynuuje urlop. Wspomniany dziennik twierdzi jednak, iż motywem było oczekiwanie na „Czerwone Diabły”. Włoch bardzo by chciał trafić właśnie na Old Trafford, ale żeby tak się stało, zwolniony musi zostać obecny menedżer, Ole Gunnar Solskjær.

Gra drużyny pod wodzą Norwego nie zachwyca i choć do tej pory klub wykazywał wszelkie oznaki wsparcia dla szkoleniowca, Allegri nie traci nadziei. Ma on konkretny pomysł na wyciągnięcie zespołu z kryzysu i zamierza przedstawić go działaczom. Nie jest jednak osamotniony w swojej kandydaturze, ponieważ sytuację w Manchesterze United uważnie ma śledzić również Mauricio Pochettino.

Przygoda na Old Trafford byłaby dla Allegriego zupełnie nowym wyzwaniem. Do tej pory trenował on tylko we Włoszech, dlatego musiałby się zetknąć z kompletnie nowymi realiami. Mimo to szkoleniowiec jest pełen entuzjazmu, ponieważ chciałby mieć znacznie większy wpływ na ruchy transferowe klubu. W Italii było to niemożliwe, ponieważ w tej kwestii zawsze miał nad sobą poważanych dyrektorów sportowych.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Real Madryt: Luka Jović wystawiony na listę transferową Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Lorient z wrogim przejęciem. OFICJALNIE: Rekordowy transfer Grbicia Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Jeppe Kjær wschodzącą gwiazdą duńskiego futbolu. 16-latek z dwoma rekordami [WIDEO] Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer Van de Beek ma problem. Posypał się jego wcześniej zaplanowany hitowy transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy