Manchester United może pozbyć się Alexisa Sáncheza. Możliwy sensacyjny kierunek transferu!

Manchester United może pozbyć się Alexisa Sáncheza. Możliwy sensacyjny kierunek transferu!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dale Albo | En Cancha

Alexis Sánchez może po zakończeniu trwających rozgrywek rozstać się definitywnie z Manchesterem United i zdecydować się na kontynuowanie kariery w jednym z klubów z... Ameryki Południowej.

Wiele na to wskazuje, że Inter Mediolan nie zdecyduje się na nawiązanie dłuższej współpracy z reprezentantem Chile i pieniądze przeznaczone na jego ewentualne wykupienie przeznaczy na zrealizowanie innego celu transferowego.

Tym samym 31-letni zawodnik będzie skazany na powrót do Manchesteru United. W szeregach „Czerwonych Diabłów” nie będzie mógł liczyć zapewne na otrzymanie kolejnej szansy, a to oznacza, że przedstawiciele klubu będą dążyli do przedwczesnego zakończenia współpracy z doświadczonym skrzydłowym, który na mocy umowy obowiązującej do zakończenia sezonu 2021/2022 może liczyć na zarobki wynoszące 12 milionów euro rocznie.

Ekipa z Old Trafford może mieć jednak poważny problem ze znalezieniem chętnego na usługi Alexis Sánchez, który spełniłby ich oczekiwania w stosunku do wysokości kwoty odstępnego oraz samego piłkarza.

Niewykluczone, że Chilijczyk nieco ułatwi zadanie Manchesterowi United, ponieważ ma być już zmęczony swoim długoletnim pobytem w Europie i rozważa swoją przeprowadzkę do rodzimego kraju lub innego zespołu z Ameryki Południowej.

Tamtejsze media uważają, że obniżenie oczekiwań 31-latka może okazać się niewystarczające, ponieważ niewiele klubów z tego rejonu świata mogłoby sobie pozwolić na jego angaż. Wśród takich, które byłyby w stanie podjąć taką próbę wymienia się Colo-Colo (występował w nim w latach 2006-2007), Universidad de Chile, Atlético Mineiro, River Plate oraz Flamengo. Każda z nich musiałaby być gotowa do wystosowania za niego oferty opiewającej na około 20 milionów euro.

Alexis Sánchez strzelił jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty w 15 rozegranych meczach dla Interu w tym sezonie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Flick jednak nie obejmie reprezentacji Niemiec? Szansa na ciekawy krok w klubowej karierze! Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Igrzyska Olimpijskie: Rozlosowano grupy piłkarskich turniejów Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Piotr Zieliński będzie miał nowego trenera?! Zaawansowane rozmowy Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Robert Lewandowski gotowy do gry. Rozpoczyna się walka o rekord Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Superliga nie daje za wygraną. Szykują się pozwy dla angielskich klubów Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?! Borussia Dortmund znalazła w Bundeslidze następcę Haalanda?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy