Manchester United może pozbyć się Alexisa Sáncheza. Możliwy sensacyjny kierunek transferu!

Manchester United może pozbyć się Alexisa Sáncheza. Możliwy sensacyjny kierunek transferu!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Dale Albo | En Cancha

Alexis Sánchez może po zakończeniu trwających rozgrywek rozstać się definitywnie z Manchesterem United i zdecydować się na kontynuowanie kariery w jednym z klubów z... Ameryki Południowej.

Wiele na to wskazuje, że Inter Mediolan nie zdecyduje się na nawiązanie dłuższej współpracy z reprezentantem Chile i pieniądze przeznaczone na jego ewentualne wykupienie przeznaczy na zrealizowanie innego celu transferowego.

Tym samym 31-letni zawodnik będzie skazany na powrót do Manchesteru United. W szeregach „Czerwonych Diabłów” nie będzie mógł liczyć zapewne na otrzymanie kolejnej szansy, a to oznacza, że przedstawiciele klubu będą dążyli do przedwczesnego zakończenia współpracy z doświadczonym skrzydłowym, który na mocy umowy obowiązującej do zakończenia sezonu 2021/2022 może liczyć na zarobki wynoszące 12 milionów euro rocznie.

Ekipa z Old Trafford może mieć jednak poważny problem ze znalezieniem chętnego na usługi Alexis Sánchez, który spełniłby ich oczekiwania w stosunku do wysokości kwoty odstępnego oraz samego piłkarza.

Niewykluczone, że Chilijczyk nieco ułatwi zadanie Manchesterowi United, ponieważ ma być już zmęczony swoim długoletnim pobytem w Europie i rozważa swoją przeprowadzkę do rodzimego kraju lub innego zespołu z Ameryki Południowej.

Tamtejsze media uważają, że obniżenie oczekiwań 31-latka może okazać się niewystarczające, ponieważ niewiele klubów z tego rejonu świata mogłoby sobie pozwolić na jego angaż. Wśród takich, które byłyby w stanie podjąć taką próbę wymienia się Colo-Colo (występował w nim w latach 2006-2007), Universidad de Chile, Atlético Mineiro, River Plate oraz Flamengo. Każda z nich musiałaby być gotowa do wystosowania za niego oferty opiewającej na około 20 milionów euro.

Alexis Sánchez strzelił jedną bramkę oraz zanotował trzy asysty w 15 rozegranych meczach dla Interu w tym sezonie.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy