Manchester United odpada z Ligi Mistrzów. Bayern Monachium górą w starciu gigantów [WIDEO] fot. HeukersMedia / Shutterstock.com

Manchester United uległ Bayernowi Monachium 0-1 i odpada z Ligi Mistrzów. Mistrzowie Niemiec wygrali natomiast zmagania w swojej grupie.

Manchester United pomimo dobrego losowania, odpada z Ligi Mistrzów.

Podopieczni Erika ten Haga od samego początku rozgrywek prezentowali się poniżej oczekiwań. Przed ostatnią kolejką awans był uzależniony również od tego, co wydarzy się w Kopenhadze.

Tam pogromca Rakowa Częstochowa pokonał Galatasaray 1-0, dlatego nawet w razie zwycięstwa, Anglicy pożegnaliby się z elitarnymi rozgrywkami.

Na Old Trafford Manchester United starał się postawić rywalowi trudne warunki, ale mimo to zwycięsko z rywalizacji wychodzą mistrzowie Niemiec.

Do 70. minuty na tablicy wyników widniał bebzramkowy remis. Wtedy Leon Goretzka zagrał dla Harry'ego Kane'a, a ten znakomitym podaniem obsłużył Kingsleya Comana.

Francuz w sytuacji jeden z jeden pokonał André Onanę i ustalił rezultat na 1-0.

Manchester United zajął zatem w swojej grupie ostatnie, czwarte miejsce.

Ekipa prowadzona przez Erika ten Haga zapisała na swoim koncie niechlubny rekord. 15 bramek straconych w fazie grupowej w ciągu sześciu spotkań to najgorszy rezultat w historii przedstawicieli Premier League.