Manchester United podwyższa ofertę! Transfer Sancho coraz bliżej

Manchester United podwyższa ofertę! Transfer Sancho coraz bliżej fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Już nie z dnia na dzień, a z godziny na godzinę pojawiają się nowe wieści na temat Jadona Sancho. „Sky Sports” informuje, że Borussia Dortmund otrzymała dziś podwyższoną ofertę.

Anglik jest coraz bliżej długo wyczekiwanej przeprowadzki. Wychowanek Manchesteru City ma wrócić do ojczyzny i przywdziać barwy Manchesteru United. W czwartek udało się ustalić warunki jego indywidualnego kontraktu, zaś dziś szczegóły prowizji dogadano z jego przedstawicielem. Do finalnego porozumienia brakuje zatem zgody między klubami.

Ta również jest coraz bliżej, bowiem „Czerwone Diabły” nareszcie przeszły do konkretów. Pierwsza propozycja wyniosła 67 milionów funtów, co okazało się zbyt niską propozycją, niemniej jednak ekipa z Old Trafford nie zraziła się tym faktem. Do Dortmundu wysłano już nową ofertę.

Tym razem Manchester United wycenił utalentowanego skrzydłowego na kwotę 75 milionów funtów. Brytyjscy dziennikarze zaznaczają, że i tym razem propozycja jest zbyt niska, by przekonać „die Borussen”, ale strony są już znacznie bliżej dopięcia transakcji na ostatni guzik.

W ofercie wicemistrzów Anglii wzięte pod uwagę zostały również bonusy zależne od osiągnięć zespołu oraz samego zawodnika. Borussia Dortmund oczekuje jednak o 11 milionów więcej. Wartość Sancho ustalono na 86 milionów euro, w co wliczają się już dodatkowe zapisy.

Niewykluczone, że ostatecznie również Niemcy zgodzą się na pewne ustępstwa. To powinno okazać się w najbliższych dniach, widać jednak wyraźnie, że rozmowy znacznie przyspieszyły. Manchester United chce uniknąć przeciągającej się sagi, jak miało to miejsce w zeszłym roku, a działacze Borussii nie zamierzają stawiać zbyt dużego oporu, zgodnie z obietnicą, którą złożyli swojej gwieździe. Przypomnijmy, że ta zakłada, iż gracz bezproblemowo dostanie zgodę na transfer, jeśli tylko pojawi się odpowiednia oferta.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Legia Warszawa: Mateusz Wieteska na radarze Paulo Sousy Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce Nathan Aké ze specjalną dedykacją. Jego ojciec zmarł kilka minut po strzelonej przez niego bramce OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej OFICJALNIE: Stefan Majewski odszedł z Polskiego Związku Piłki Nożnej POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski POTWIERDZONE: Bartosz Białkowski mógł tego lata wrócić do Polski OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub OFICJALNIE: Daniel Chima Chukwu znalazł nowy klub Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Arsenal i Jack Wilshere otwarci na współpracę. Anglik odratuje karierę? Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG Wielki powrót Achrafa Hakimiego?! Antonio Conte ujawnił cel zawodnika PSG

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy