Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu

Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Manchester United przygotowuje się do wystosowania rekordowej oferty za Victora Osimhena z Napoli - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Nigerii prezentuje się rewelacyjnie w trwających rozgrywkach Serie A i prowadzi zespół ze Stadio Diego Armando Maradony do zdobycia mistrzostwa kraju.

Dzięki temu środkowy napastnik wzbudza poważne zainteresowanie ze strony mocniejszych czy bogatszych europejskich drużyn. Wśród nich znajduje się Manchester United.

Media dawały ostatnio sygnały, że „Czerwone Diabły” nie będą miały większych szans na sprowadzenie Victora Osimhena przez wygórowane oczekiwania Napoli.

Takiemu stanowi rzeczy zaprzecza „La Gazzetta dello Sport”, sugerując, ze ekipa z Old Trafford przygotowuje się do wystosowania rekordowej oferty za 24-letniego zawodnika w wysokości 107 milionów funtów (około 120 milionów euro).

Przedstawienie takiej propozycji oznaczałoby ewentualne dokonanie największego zakupu w historii przez Manchester United, który do tej pory przeznaczył najwięcej na ściągnięcie Paula Pogby z Juventusu - 105 milionów euro. Jednocześnie byłby to drugi największy transfer w Premier League, gdzie od niedawna numerem jeden jest Enzo Fernández, pozyskany przez Chelsea z Benfiki za 121 milionów euro.

Poczynienie takiej inwestycji przez „The Blues” nie sprawia, że nie znajdują się oni także w gronie kandydatów do sięgnięcia po reprezentanta Nigerii, który w niedalekim czasie stanie się najdroższym graczem w historii Napoli oraz Serie A.

W pierwszym przypadku liderem klasyfikacji jest Gonzalo Higuaín - 90 milionów euro (Juventus), a w drugim Romelu Lukaku - 115 milionów euro (Chelsea).

Środkowy napastnik jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Na obecnym etapie zmagań może się pochwalić zanotowaniem szesnastu trafień w siedemnastu rozegranych meczach. Do tego zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy