Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu

Manchester United zakręci się w okolicach rekordu transferowego Premier League?! Kosmiczna oferta w przygotowaniu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Manchester United przygotowuje się do wystosowania rekordowej oferty za Victora Osimhena z Napoli - poinformowała „La Gazzetta dello Sport”.

Reprezentant Nigerii prezentuje się rewelacyjnie w trwających rozgrywkach Serie A i prowadzi zespół ze Stadio Diego Armando Maradony do zdobycia mistrzostwa kraju.

Dzięki temu środkowy napastnik wzbudza poważne zainteresowanie ze strony mocniejszych czy bogatszych europejskich drużyn. Wśród nich znajduje się Manchester United.

Media dawały ostatnio sygnały, że „Czerwone Diabły” nie będą miały większych szans na sprowadzenie Victora Osimhena przez wygórowane oczekiwania Napoli.

Takiemu stanowi rzeczy zaprzecza „La Gazzetta dello Sport”, sugerując, ze ekipa z Old Trafford przygotowuje się do wystosowania rekordowej oferty za 24-letniego zawodnika w wysokości 107 milionów funtów (około 120 milionów euro).

Przedstawienie takiej propozycji oznaczałoby ewentualne dokonanie największego zakupu w historii przez Manchester United, który do tej pory przeznaczył najwięcej na ściągnięcie Paula Pogby z Juventusu - 105 milionów euro. Jednocześnie byłby to drugi największy transfer w Premier League, gdzie od niedawna numerem jeden jest Enzo Fernández, pozyskany przez Chelsea z Benfiki za 121 milionów euro.

Poczynienie takiej inwestycji przez „The Blues” nie sprawia, że nie znajdują się oni także w gronie kandydatów do sięgnięcia po reprezentanta Nigerii, który w niedalekim czasie stanie się najdroższym graczem w historii Napoli oraz Serie A.

W pierwszym przypadku liderem klasyfikacji jest Gonzalo Higuaín - 90 milionów euro (Juventus), a w drugim Romelu Lukaku - 115 milionów euro (Chelsea).

Środkowy napastnik jest związany z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2025 roku.

Na obecnym etapie zmagań może się pochwalić zanotowaniem szesnastu trafień w siedemnastu rozegranych meczach. Do tego zanotował cztery asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy