Manchester United zdecydowany na wykupienie Ighalo. Znana cena!

Manchester United zdecydowany na wykupienie Ighalo. Znana cena! fot. Odion Ighalo [Instagram]
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Odion Ighalo może zostać w Manchesterze United na dłużej. Angielskie media podają bowiem, że klubowe władze postanowiły wykupić środkowego napastnika.

Angaż 30-latka przez „Czerwone Diabły” to niewątpliwe jedno z największych zaskoczeń styczniowego okna transferowego. Operację przeprowadzono w pośpiechu, a zrealizowano ją tuż przed zamknięciem możliwości rejestracji nowych zawodników przez kluby z Premier League. Pomimo tego strony zdołały wypracować porozumienie odnośnie opcji ewentualnego transferu definitywnego.

To o tyle istotne, że atakujący doskonale wprowadził się do ekipy z Old Trafford. Choć nie wróżono Nigeryjczykowi świetlanej przyszłości, szybko wniósł on do składu wartość dodaną i obecnie może się pochwalić dorobkiem czterech goli i jednej asysty w ośmiu rozegranych meczach. Okres jego wypożyczenia kończy się jednak już 31 maja, a rozgrywki w Anglii mogą być kontynuowane nawet w czerwcu.

Z tego powodu, jak informuje „Daily Mail”, decyzja o wykupieniu Ighalo zapadła już teraz. Shanghai Shenhua za swojego gracza ma oczekiwać 15 milionów funtów (około 16,5 miliona euro).

Przypomnijmy, że obecnie Manchester United pokrywa jedynie część wynagrodzenia 35-krotnego reprezentanta swojego kraju. Anglicy według wspomnianego źródła płacą 130 z 300 tysięcy funtów tygodniowo, na które może on liczyć w Chinach. Nie brakuje zatem głosów, że w przypadku transferu definitywnego, środkowy napastnik będzie musiał przystać na sporą obniżkę.


Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy