Marc Cucurella bohaterem hitowego transferu?!

Marc Cucurella bohaterem hitowego transferu?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Goal.com

Już latem może być świadkami odejścia Marca Cucurelli z Getafe. Wśród zainteresowanych nim klubów są m.in. Chelsea czy SSC Napoli.

21-latek w dwóch ostatnich sezonach zanotował ogromny rozwój. Było to możliwe dzięki wypożyczeniom z Barcelony kolejno do Eibaru oraz Getafe. W kampanii 2018/2019 zgromadził on 33 występy, w których zanotował dwa trafienia i tyle samo asyst. W obecnej lewy pomocnik bądź obrońca ma już na swoim koncie 34 spotkania okraszone golem i pięcioma ostatnimi podaniami.

Hiszpan o inklinacjach ofensywnych nie zapomina o grze defensywnej, co sprowadza na niego wiele pochlebnych opinii, ale i zainteresowanie kilku klubów.

W tym gronie według Goal.com są Chelsea, Bayer Leverkusen, SSC Napoli oraz Borussia Mönchengladbach. Przy czym należy pamiętać, że Cucurella w tej chwili jest jedynie wypożyczony do zespołu „Niebieskich”. Klub posiada jednak opcję wykupu szacowaną na kwotę sześciu milionów euro i niewątpliwie zamierza z niej skorzystać, aby móc chociażby sprzedać obiecującego gracza.

Wspomniane źródło donosi, że w kontrakcie pięciokrotnego reprezentanta Hiszpanii do lat 21 ma znaleźć się klauzula wykupu o wartości 25 milionów euro. Dodajmy, że w przypadku jej aktywowania przez którąś z ekip, 40% kwoty trafi na konto Barcelony.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego Serie A: Nietypowy termin letniego okna transferowego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego PSG: Wszystko jasne! Definitywny transfer Icardiego Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Powroty, powroty, powroty, czyli kiedy ruszają piłkarskie ligi w Europie Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Forbes: 100 najlepiej zarabiających sportowców świata. 14 piłkarzy na liście Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Arbiter międzynarodowy Slavko Vinčić trafił do aresztu. Wpadł podczas obławy bośniackiej policji Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Laliga wróci 11 czerwca [OFICJALNIE] Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie” Tomasz Kędziora o najbardziej irytujących piłkarzach. „To był największy płaczek w Ekstraklasie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy