Marca: Kovačić jednak zostanie w Chelsea?!

Marca: Kovačić jednak zostanie w Chelsea?! fot. Transfery.info
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Marca

Według najnowszych wieści prosto z Półwyspu Iberyjskiego, Chelsea jest o krok od sfinalizowania transferu definitywnego Mateo Kovačicia. Chorwat obecnie jest wypożyczony z Realu Madryt.

Gdy FIFA nałożyła zakaz transferowy na „The Blues”, wydawało się, że to koniec marzeń Anglików o sprowadzeniu na stałe chorwackiego pomocnika. Okazuje się jednak, że nic straconego. Według „Marki” fakt, że gracz przebywa na Stamford Bridge od sierpnia 2018 roku, pozwala na przeprowadzenie operacji transferu definitywnego. 

Mówimy bowiem o piłkarzu, który został już zarejestrowany jako gracz Chelsea, zanim organizator rozgrywek międzynarodowych nałożył na angielski klub zakaz rejestracji nowych zawodników.

Jakby tego było mało, wspomniane źródło przekonuje, że oba kluby są o krok od zawarcia porozumienia. Dziennik uzupełnia te informacje o fakt, że przenosiny Edena Hazarda do Realu Madryt także są na ostatniej prostej. Kluby czekają z ogłoszeniem transferu Belga do zakończenia sezonu, w międzyczasie dogadując ostatnie szczegóły. 

Wracając jednak do wątku Mateo Kovačicia, na razie nie wiadomo, jaka kwota miałaby wchodzić w grę. Dodajmy, że w 2015 roku 50-krotny reprezentant Chorwacji kosztował 38 milionów euro. Tym samym należy oczekiwać, że Real Madryt nie sprzeda go za mniejszą kwotę. 

Wicemistrz świata z 2018 roku na wypożyczeniu w Chelsea rozegrał 49 spotkań, a swoją obecność na boisku zaznaczył dwoma asystami. Ponadto już 29 maja będzie miał szanse na zdobycie pierwszego trofeum z „The Blues”. Tego dnia jego obecny klub zmierzy się w finale Ligi Europy z Arsenalem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Co z transferem środkowego napastnika do Rakowa Częstochowa? Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Śląsk Wrocław ożywił się w Transfer Deadline Day. Zgłosił zapotrzebowanie na trzech zawodników Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Dyrektor Bayernu Monachium poznał się na Xabim Alonso już... trzy lata temu. „Chciałem go sprowadzić” Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Wisła Kraków regularnie nie płaci na czas. Dziennikarz odpowiada Jarosławowi Królewskiemu Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Zbigniew Boniek odpowiada Jakubowi Błaszczykowskiemu. „On kłamie” Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Walczyły o niego FC Barcelona i Arsenal. Wolał trafić do Arabii Saudyjskiej Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne Górnik Zabrze zdąży z transferem napastnika? Wszystko jasne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy