Marco Asensio opuści Real Madryt

Marco Asensio opuści Real Madryt fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Hugo Cerezo [Relevo.com]

Marco Asensio zdecydował się odejść z Realu Madryt - informuje Hugo Cerezo z Relevo.com.

Jak czytamy na łamach Relevo.com, Marco Asensio podjął decyzję o odrzuceniu propozycji przedłużenia kontraktu przedstawionej mu przez Real Madryt i w najbliższych tygodniach dołączy do nowego zespołu. „To koniec telenoweli” - pisze Hugo Cerezo.

Agent piłkarza Jorge Mendes rozmawiał z władzami „Królewskich” od kilku miesięcy. Te złożyły przynajmniej dwie konkretne oferty długoterminowej umowy. Ostatnia gwarantowała mu nieznaczny wzrost wynagrodzenia.

Z uwagi na wygasający kontrakt zawodnik mógł osiągnąć porozumienie z nowym klubem już zimą, ale tego nie zrobił, ponieważ przez cały czas traktował pozostanie w Madrycie jako priorytet. Finalnie postanowił zmienić otoczenie, a decydować o tym mają względy sportowe.

Ostatnio 27-latek gra dużo w lidze hiszpańskiej, ale już w najważniejszych spotkaniach Ligi Mistrzów był tylko zmiennikiem.

Skrzydłowy ma wiele ofert między innymi z Anglii oraz Włoch. Jedną z opcji jest prawdopodobnie Aston Villa. Nowy zespół ma wybrać wkrótce.

Cerezo podkreśla, że choć pojawiały się informacje o zainteresowaniu jego osobą ze strony Barcelony, nie bierze on pod uwagę takiego kierunku.

Bilans Asensio z tego sezonu to 50 występów, 12 goli i osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG POTWIERDZONE: Lionel Messi żegna się z PSG Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Przyszłość Wojciecha Szczęsnego wyjaśniona Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Marco Asensio odchodzi z Realu Madryt, jednak nie do Premier League. HIT o krok! Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Lech Poznań przedłużył umowę z następcą Michała Skórasia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy