Marco Verratti z wielkim powrotem do Europy?! Jest opcją dla giganta

2024-04-26 16:07:29; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Marco Verratti z wielkim powrotem do Europy?! Jest opcją dla giganta Fot. Icon Sport/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sport

FC Barcelona nadała priorytet sprowadzeniu latem środkowego pomocnika klasy światowej. Kandydatów jest pięciu, w tym Marco Verratti - informuje „Sport”.

Po zatrzymaniu Xaviego „Blaugrana” koncentruje się na wzmocnieniach i wyjaśnieniu przyszłości takich zawodników, jak Sergi Roberto, Robert Lewandowski, Raphinha czy Ronald Araújo.

Jak donosi „Sport”, głównym celem będzie angaż środkowego pomocnika, nad czym klub pracował także w poprzednich miesiącach, lecz z marnym skutkiem.

Sprowadzony ubiegłego lata jako następca Sergio Busquetsa Oriol Romeu nie spełnił pokładanych w nim nadziei, wobec czego poszukiwany jest nowy lider środka pola.

FC Barcelona jest gotowa na wszystko, aby zdobyć środki na transfer. Dotyczy to zarówno sprzedaży jednego z ważnych zawodników, jak i odpalenia następnej dźwigni finansowej.

Wspomniane źródło informuje o pięciu kandydaturach. Trzema głównymi opcjami są Joshua Kimmich, Martín Zubimendi oraz Douglas Luiz. Problem w tym, że za każdego z nich trzeba zapłacić co najmniej 50 milionów euro.

Biorąc to pod uwagę, wytypowano też inne możliwości w postaci wielce doświadczonych Marcelo Brozovicia z Al-Nassr oraz Marco Verrattiego z Al-Arabi. Według „Sportu” gwiazdorzy odpowiednio chorwackiej i włoskiej piłki wyrażą zainteresowanie powrotem do Europy. Ponadto w przeszłości byli oni już łączeni z przeprowadzką na Camp Nou.

Szczególnie dużo mówiło się o Verrattim, gdy grał jeszcze dla Paris-Saint-Germain. Za każdym razem jednak zawodnik był przekonywany do pozostania we Francji. Teraz gdy autor siedmiu asyst w 16 występach opuścił Paryż, szanse mogą wzrosnąć.

Oczywiście, nie oznacza to, że będzie łatwo. Katarska ekipa sporo się natrudziła, by sprowadzić do siebie gracza tej klasy. To właśnie na nim zamierzała opierać swoją siłę, ale na ten moment daleko jej do oczekiwanych rezultatów.

Na kolejkę przed zakończeniem sezonu Al-Arabi zajmuje dopiero siódme miejsce w ligowej tabeli. Do ostatniego miejsca na podium traci 18 punktów.

Dziennik pisze również o innym scenariuszu. FC Barcelona mogłaby postawić na kogoś z akademii, a najrozsądniej brzmią dwa nazwiska: dwudziestoletniego Marca Casadó i blisko siedemnastoletniego Marca Bernala.

W pierwszej kolejności „Duma Katalonii” postara się o hitowy transfer.