Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz”

Marek Papszun pomylił się, co do zawodnika Rakowa Częstochowa. „Extra mecz” fot. Fotopyk
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Raków Częstochowa pokonał Sturm Graz 1-0 i zanotował historyczny triumf w europejskich pucharach. Dobre recenzje po tej rywalizacji zebrał między innymi Deian Sorescu. To zawodnik, którego w swojej drużynie nie widział Marek Papszun.

Raków Częstochowa walczył i dopiął swego. Podopieczni Dawida Szwargi od samego początku starali się narzucić Sturmowi Graz swoje warunki, ale brakowało konkretów.

W znakomitych sytuacjach mylili się Marcin Cebula oraz Władysław Koczerhin.

Dopiero wejście na plac gry Johna Yeboaha zmieniło wszystko. Ekwadorczyk wykorzystał znakomite podanie Jeana Carlosa i strzelił gola na wagę historycznego triumfu w Lidze Europy.

Podopieczni Dawida Szwargi nadal są zatem w grze o Ligę Konferencji Europy.

O tym, czy mistrz Polski zamelduje się na wiosnę w kontynentalnych rozgrywkach, zdecyduje mecz z Atalantą. Ten zaplanowano na 14 grudnia.

Jeśli chodzi natomiast o poszczególne nazwiska, to tu największą uwagę poświęca się autorowi bramki. To jednak niejedyny gracz, który zanotował znakomite zawody.

Na wyróżnienie zasługuje również Deian Sorescu.

Rumun, który za kadencji Marka Papszuna był praktycznie na wylocie z klubu, otrzymał od Dawida Szwargi nowe życie. Trener śmiało na niego stawia, a 26-latek odpłaca się bardzo dobrymi występami.

Również i w czwartkowy wieczór pokazał, że mistrz Polski pozyskał go nie na wyrost.

Ten sezon w wykonaniu Sorescu to już łącznie 19 spotkań, a w nich strzelił gola i ma do tego cztery asysty.

Pod wrażeniem jego dyspozycji są fani mistrza Polski, a także eksperci, którzy dali temu upust na Twitterze.

Wahadłowy to czternastokrotny reprezentant swojego kraju.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Robert Lewandowski rozchwytywany! Transfer w jego rękach Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Real Madryt ze specjalnym transferem na życzenie Kyliana Mbappé?! „Nie przyjdzie do klubu sam” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Sebastian Szymański następcą króla strzelców?! „Łatwo mu to przychodzi” Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/02/2024] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy