Marek Papszun typowany do objęcia ćwierćfinalisty EURO 2020. Sensacyjny pomysł dziennikarza

Marek Papszun typowany do objęcia ćwierćfinalisty EURO 2020. Sensacyjny pomysł dziennikarza fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: isport.blesk.cz

Marek Papszun nie został selekcjonerem reprezentacji Polski, ale obejmie Czechów? Takie rozwiązanie proponuje czeski dziennikarz Jiří Fejgl z isport.blesk.cz.

Marek Papszun miesiąc temu był poważnie łączony z posadą selekcjonera reprezentacji Polski. Wydawało się, że 49-latek przejmie schedę po Fernando Santosie, jak zresztą apelował głos ludu.

Ostatecznie jednak prezes PZPN-u Cezary Kulesza uznał, że lepszym rozwiązaniem będzie postawienie na Michała Probierza.

W tej sytuacji 49-latek nadal pozostaje bez pracy. Nie wiadomo jednak, jak długo ten stan będzie jeszcze obowiązywał. Kto wie, czy trop z objęciem przez niego drużyny narodowej nie był proroczy...

Selekcjonera szukają nasi grupowi rywale Czesi, a kandydaturę Papszuna zaproponował dziennikarz isport.blesk.cz Jiří Fejgl.

- Konieczna jest zmiana w naszej kadrze, ale ja patrzyłbym dalej, niż na EURO 2024. Pomyślmy o mundialu w 2026 roku. Zespół należy zacząć budować już teraz. Chcę, żebyśmy pojechali na Mistrzostwa Świata z trenerem ambitnym i perspektywicznym - stwierdził.

- Kogo bym u nas widział? Mój typ to Marek Papszun. Chcemy Jindřicha Trpišovský'ego, ale nie możemy go mieć. Dlaczego więc nie sięgnąć po Papszuna, który jest jego polskim odpowiednikiem? Jest teraz wolny, ale problemem mogą być finanse - dodał.

Jaroslav Šilhavý to obecny selekcjoner reprezentacji Czech, który doprowadził ten zespół między innymi do ćwierćfinału EURO 2020.

Nasi sąsiedzi są teraz w kryzysie i trwają spekulacje na temat zwolnienia 61-latka. Apele przybrały na sile po ostatniej porażce z Albanią (0-3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium Rozchwytywany pomocnik zaoferowany Bayernowi Monachium OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] OFICJALNIE: Inter Mediolan zdobywcą Scudetto. Tytuł przypieczętował w derbach [WIDEO] Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach Kolejka chętnych po najlepszego strzelca w Belgii. 25 goli w 32 meczach FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata FIFA bliska zawarcia kontraktu na transmisję nowych Klubowych Mistrzostw Świata Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Rúben Amorim poleciał na negocjacje. Trenerski transfer coraz bliżej Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Sebastian Musiolik porównał pracę z Janem Urbanem i Markiem Papszunem. „W Częstochowie to raczej by się nie wydarzyło” Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela Bayern Monachium ma nowego faworyta do zastąpienia Thomasa Tuchela

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy