Mariano Díaz niechciany w Realu Madryt

Mariano Díaz niechciany w Realu Madryt fot. Real Madryt
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Calciomercato.com

Coraz więcej wskazuje na to, że Mariano Díaz ostatecznie pożegna się z Realem Madryt.

Już latem Dominikańczyk został wystawiony na listę transferową, lecz za wszelką cenę nie chciał odchodzić z Santiago Bernabéu. Najlepszym dowodem na to jest lukratywna oferta Schalke, którą 26-latek zdecydował się odrzucić, nawet pomimo faktu bycia dopiero trzecim środkowym napastnikiem w hierarchii Zinédine’a Zidane’a. Liczył on wówczas, że Francuz na stałe będzie korzystał z ustawienia z dwoma atakującymi, lecz rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Trener „Królewskich” nie przywiązuje się do konkretnej formacji, a dodatkowo najczęściej od pierwszej minuty wystawia jednego atakującego, co komplikuje sytuację byłego piłkarza Olympique’u Lyon.

Pojawiają się także głosy, że „Zizou” jest niezadowolony z postawy Mariano Díaza, który przeciwstawił się decyzji zarządu i dlatego daje temu upust poprzez notoryczne pomijanie go podczas ustalania składu. W efekcie wielce prawdopodobne jest to, że autor dziewięciu trafień w koszulce Realu Madryt w styczniu ostatecznie zmieni pracodawcę.

Nim zakończyło się letnie okno transferowe, 26-latek łączony był m.in. z AS Monaco, Valencią, Espanyolem czy Realem Betis. Niewykluczone zatem, że już wkrótce któraś z tych ekip pozyska niechcianego w „Los Blancos” Dominikańczyka, który rok temu kosztował 21,5 miliona euro.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności Koronawirus znów górą we Włoszech. OFICJALNIE: Cztery mecze w Serie A bez udziału publiczności FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń FIFA stawia na swoim. OFICJALNIE: Od lipca obowiązywał będzie limit wypożyczeń Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Hans Zimmer nagrał hymn dla Major League Soccer [WIDEO] Kapustka nie trafi do Legii Kapustka nie trafi do Legii Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje Liverpool najbliżej pozyskania Wernera, ale Niemiec otrzymał też dwie inne propozycje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy