Mariusz Jop o swoim nazwisku w tekście kawałka Quebonafide. „To niesmaczne”

Mariusz Jop o swoim nazwisku w tekście kawałka Quebonafide. „To niesmaczne” fot. Canal+
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sport.tvp.pl

Mariusz Jop w rozmowie ze Sport.tvp.pl został zapytany o… kawałek „SzubienicaPestycydyBroń” autorstwa Quebonafide, w którym przewija się jego nazwisko.

W poniedziałek mija dokładnie 10 lat od dnia, w którym Jop strzelił jednego z najbardziej pamiętnych goli samobójczych w historii polskiej piłki. Jego Wisła, która zajmowała pierwsze miejsce w tabeli, w przedostatniej kolejce sezonu mierzyła się z Cracovią. „Biała Gwiazda” prowadziła 1:0, ale w doliczonym czasie gry Jop wpakował piłkę do własnej bramki. Mniej więcej w tym samym momencie Lech wyszarpał zwycięstwo z Ruchem Chorzów, wygrywając 2:1. „Kolejorz” wyprzedził Wisłę, sięgnął po trzy punkty również w ostatniej kolejce, i ostatecznie to on został mistrzem Polski.

Niedawno nazwisko Jopa znalazło się w tekście kawałka Quebonafide. Jak nawinął raper:

Chociaż siedzę sam pijany, no i gapię się na ściany 
Myśląc czym jest mrok (Czym jest mrok?)
Czego chce ode mnie Żulczyk?
Czemu nastrój samobójczy mam jak Mariusz Jop? (Mariusz Jop)
Paparazzi pod poduszką, a mam niezasłane łóżko
Ciągle czuję wzrok (Czuję wzrok).

Jop w rozmowie ze Sport.tvp.pl przyznał, że średnio mu się to spodobało.

- To nie jest w porządku, że Quebo użył mojej historii w takim kontekście. Moja działalność publiczna ogranicza się tylko do sportu i nie podoba mi się to, że ktoś, kto mnie nie zna bez żadnych podstaw przypisuje mi trudności, których nigdy nie miałem. W tym kawałku łączy się moje nazwisko bezpośrednio z samobójstwem. Chyba każdy człowiek doświadczył momentów, które go przygniatają i odbierają wiarę w siebie... To wielka lekcja pokory wobec tego co i dlaczego nas spotyka w życiu, ale mimo różnych trudnych sytuacji nigdy nie byłem w takim nastroju. Chcę też podkreślić, że trzeba pamiętać o ludziach, którzy z różnych względów są w trudnej sytuacji emocjonalnej. Nie powinno się bagatelizować ich przeżyć stawiając znak równości pomiędzy bramką samobójczą a samobójstwem.

- Było to niesmaczne. Igranie z takim tematem jak samobójstwo nie jest dobrym pomysłem - stwierdził 41-latek (cały wywiad TUTAJ).
Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Bohar zostanie drugim najdroższym piłkarzem transferowanym wewnątrz Ekstraklasy?! Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Transferowe podsumowanie czerwca. Koronawirus nie taki straszny Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Guendouzi na wylocie z Arsenalu. Francuz odsunięty od pierwszego zespołu Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Rennes zbroi się przed Ligą Mistrzów. OFICJALNIE: Terrier pierwszym letnim transferem Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Upamecano jednak zostanie? RB Lipsk ma plan! Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni Glik coraz bliżej opuszczenia AS Monaco. Finalizacja transferu kwestią dni OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika OFICJALNIE: Testy medyczne Praszelika

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy