2024-08-08 19:12:46; Aktualizacja: 4 godziny temu
Maroko z brązowym medalem w piłce nożnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu [OFICJALNIE] Fot. TV
Piotr Trochimowicz
Piotr Trochimowicz Źródło: olympics.com

Reprezentacja Maroka pokonała Egipt 6:0 w meczu o trzecie miejsce podczas trwających Igrzysk Olimpijskich we Francji.

Obie afrykańskie ekipy zwyciężyły wcześniej w swoich grupach. Pierwsza z nich pokonała bowiem Argentynę i Irak, a przegrała z Ukrainą. Natomiast druga zremisowała z Dominikaną i wygrała z Uzbekistanem oraz Hiszpanią.

W ćwierćfinale Maroko rozbiło 4:0 Stany Zjednoczone, a Egipt po serii rzutów karnych okazał się lepszy od Paragwaju. Następnie „Lwy Atlasu” poniosły porażkę 1:2 z Hiszpanią, a „Faraonowie” przegrali po dogrywce z Francją 1:3.

W dzisiejszym pojedynku na Stade de la Beaujoire w Nantes Maroko rozpoczęło strzelanie w 23. minucie, gdy do siatki trafił gracz Realu Betis Ez Abde. Chwilę później popisał się asystą przy golu Soufiane’a Rahimiego, który na co dzień występuje w Al-Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Po przerwie wynik na 3:0 podwyższył po indywidualnej akcji Bilal El Khannouss z belgijskiego KRC Genk. W 64. minucie swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Soufiane Rahimi, umacniając się na czele klasyfikacji strzelców olimpijskiego turnieju.

Później egipskiego golkipera pokonał jeszcze Akram Nakach z marokańskiego FAR Rabat, a wynik pod koniec meczu ustaliła największa gwiazda w kadrze „Lwów Atlasu” Achraf Hakimi. Piłkarz Paris Saint-Germain trafił do siatki bezpośrednio z rzutu wolnego.

Jutrzejszy finał, w którym zmierzą się Francja i Hiszpania, zostanie rozegrany o godzinie 18:00 na Parc des Princes w Paryżu.