Mateus Uribe szykuje się do odejścia z FC Porto. Rozmowy rozpoczęte

Mateus Uribe szykuje się do odejścia z FC Porto. Rozmowy rozpoczęte fot. Shutterstock
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Corriere dello Sport

Mateus Uribe, jeden z kluczowych piłkarzy FC Porto, jest celem transferowym Atlético Madryt oraz Lazio. Obie ekipy rozpoczęły już rozmowy w tej sprawie - donosi „Corriere dello Sport”.

Etatowy reprezentant Kolumbii w Portugalii gra od sierpnia 2019 roku i wygląda na to, że wkrótce wykona on następny krok w swojej karierze. Piłkarz ma już 32 lata, więc więcej okazji na przeprowadzkę do większego klubu może nie mieć.

Jak informuje „Corriere dello Sport”, agenci nominalnego defensywnego pomocnika prężnie działają, aby znaleźć swojemu klientowi nowego pracodawcę.

Ich praca sprawiła, że o angażu zawodnika pomyślały Lazio i Atlético Madryt. Obie ekipy są już po pierwszych rozmowach, a w najbliższych tygodniach negocjacje będą kontynuowane.

Włoski dziennik podkreśla, że rzymianie chwilowo postanowili wstrzymać się z dalszymi staraniami o podpis gracza środka pola. Zrobiono to na prośbę Maurizio Sarriego, który przed dokonaniem wyboru chce najpierw dowiedzieć się, jaka przyszłość czeka Sergeja Milinkovicia-Savicia.

Mateus Uribe na swoim koncie ma 168 występów w koszulce „Smoków”. Swoją obecność zaznaczył 15 trafieniami i siedmioma asystami, zdobywając po drodze dwa mistrzostwa Portugalii.

Jego umowa z FC Porto obowiązuje tylko do końca czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Następca Grzegorza Krychowiaka w kadrze gra w I lidze? „Powinniśmy szukać takiej młodości” Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie Newcastle United przedłuży kontrakt gwiazdy. Latem może zrobić się bardzo ciekawie W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” W grudniu został mistrzem świata, teraz rozważa zakończenie kariery. „Nie chcę skończyć zgorzkniały” OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi OFICJALNIE: Vitor Roque po badaniach. FC Barcelona wie, na czym stoi „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League „Wyśmiany” Manchester United. Nici z transferu odkrycia Premier League EA Sports FC 24:  20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty EA Sports FC 24: 20 najlepszych napastników. Czas na zmianę warty Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego Prezes ŁKS-u nie wytrzymał. Wymowny wpis w sprawie sędziego Daniela Stefańskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy