2024-06-30 08:07:46; Aktualizacja: 1 dzień temu
Mateusz Bogusz czaruje w MLS! Tym razem popisał się hat-trickiem [WIDEO] Fot. MLS
Dawid Basiak
Dawid Basiak Źródło: Transfery.info

Mateusz Bogusz zanotował kolejny fenomenalny występ na boiskach amerykańskiej MLS. Jego Los Angeles FC pokonało Colorado Rapids 3-0, a wszystkie bramki zostały zdobyte przez Polaka.

Mateusz Bogusz na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych zdecydował się w marcu ubiegłego roku. Wtedy wówczas Los Angeles FC wyłożyło za Polaka milion euro, by ściągnąć go z angielskiego Leeds United.

Wraz z biegiem czasu piłkarz pochodzący z Rudy Śląskiej udowodnił amerykańskim działaczom, że nie były to zmarnowane pieniądze. Kolejny raz swoją wartość udało mu się potwierdzić podczas ostatniego meczu przeciwko Colorado Rapids.

Bogusz wpisał się na listę strzelców już w 20. minucie spotkania, po tym jak z lewej flanki skutecznie wykorzystał przeszywające podanie od swojego kolegi z drużyny.

To był jednak dopiero początek koncertu polskiego piłkarza. W 58. minucie na tablicy wyników widniało już 2-0, a autorem drugiego trafienia dla Los Angeles FC został nie kto inny jak Bogusz. Tym razem wykorzystał on odbitą piłkę i lewą nogą wpakował ją wprost do siatki rywali.

Były gracz Leeds United swoje dzieło dokończył w 72. minucie. Wtedy na jego koncie pojawił się hat-trick, a wszystko to po pięknej akcji, którą sfinalizował mocnym uderzeniem pod poprzeczkę.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, dlatego też Bogusz mógł cieszyć się z cennego zwycięstwa oraz swojego pierwszego hat-tricka w barwach klubu z Los Angeles.

Trzy bramki pozwoliły mu zrównać się z Lionelem Messim oraz Luisem Suárezem w klasyfikacji najlepszych strzelców MLS. Cała trójka ma na swoim koncie dwanaście bramek. Lepszą liczbą trafień mogą pochwalić się jedynie Denis Bouanga, Christian Benteke oraz Cristian Arango, który z 16 golami zajmuje pozycje lidera.

Bogusz w trwającej kampanii rozegrał łącznie 20 spotkań, które okrasił wspomnianymi już dwunastoma trafieniami oraz czterema asystami. Jego klub zajmuje obecnie pierwszą lokatę w tabeli Konferencji Zachodniej.