Matheus Fernandes o krok od Barcelony

Matheus Fernandes o krok od Barcelony
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Paulo Vinicius Coelho (UOL Esporte)

Matheus Fernandes Siqueira powinien w przeciągu kilku dni sfinalizować swoje przenosiny do „Dumy Katalonii” - poinformował Paulo Vinicius Coelho z „UOL Esporte”.

Wspomniany dziennikarz przekonuje, że wysłannicy Barcelony osiągnęli porozumienia z władzami Palmeiras w kwestii pozyskania środkowego pomocnika i ten jeszcze w tym tygodniu jest spodziewany na Camp Nou, gdzie dopnie ostatnie szczegóły związane ze swoją przeprowadzką do europejskiej drużyny.

Popularni „Verdão” zgodzili się sprzedać utalentowanego zawodnika za kwotę oscylującą w granicach sześciu milionów euro. Wcześniej mieli odrzucić tę propozycję, dlatego „Duma Katalonii” zdecydowała się ją zwiększyć o dodatkowe nieco ponad trzy miliony euro zawarte w bonusach, które mogą trafić na konto dotychczasowego pracodawcy Matheusa Fernandesa w przeciągu trzech lat.

Pragniemy również dodać, że dziesięciokrotny mistrz Brazylii posiada 75% praw do karty zawodniczej byłego młodzieżowego reprezentanta kraju. Pozostałe 25% znajduje się w rękach przedstawicieli Botafogo. Na chwilę obecną media z Ameryki Południowej nie podają żadnych informacji na temat ich odkupu przez Palmeiras czy Barcelonę.

Prawdopodobny transfer z udziałem 21-letniego zawodnika oznacza, że „zielone światło” na opuszczenie Camp Nou otrzyma zapewne Arturo Vidal. Doświadczony Chilijczyk już od pewnego czasu znajduje się w kręgu zainteresowań głównie Interu Mediolan, gdzie bardzo mocno o jego usługi zabiega Antonio Conte.

Matheus Fernandes uchodzi za wielce obiecującego piłkarza. W minionym sezonie nie mógł jednak pokazać pełni swoich zdolności, ponieważ wystąpił w zaledwie dwunastu spotkaniach „Verdão”, w których zdobył jednego gola.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Wisła Kraków chce szybko skompletować kadrę, więc szuka skrzydłowych. Trzech kandydatów Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich” Real Madryt: James Rodríguez nie zagra już w barwach „Królewskich”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy