Matija Šarkić zmarł w wieku zaledwie 26 lat

2024-06-15 10:50:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Matija Šarkić zmarł w wieku zaledwie 26 lat Fot. Conor Molloy/News Images/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Millwall FC

W sobotni poranek w mediach klubowych Millwall FC gruchnęła tragiczna wiadomość o śmierci Matiji Šarkicia. Bramkarz zmarł w wieku 26 lat.

W sobotni poranek piłkarz zgłosił kiepskie samopoczucie, gdy przebywał wspólnie z przyjaciółmi w jednym z apartamentów w miejscowości Budva.

Na miejsce natychmiastowo zostały wezwane służby medyczne. Ambulans pojawił się błyskawicznie, lecz pomimo prób reanimacji życia młodego sportowca nie udało się uratować. Zgon stwierdzono około 06:30 czasu lokalnego.

Nie wiadomo, jaka główna przyczyna stała za śmiercią Šarkicia. W oświadczeniu klub Millwall FC zapowiedział, że nie będzie udzielał żadnych komentarzy, jednocześnie prosząc o uszanowanie prywatności rodziny zmarłego.

Zawodnik z angielskim paszportem bronił barw drugoligowej drużyny dopiero pierwszy sezon po transferze definitywnym z Wolverhampton Wanderers. Regularnie wychodził w podstawowym składzie, choć nie omijały go kontuzje mięśniowe. Pobyt w londyńskim zespole podsumował 12 czystymi kontami na przestrzeni 32 występów.

Jego ostatni w życiu mecz miał miejsce 5 czerwca. Czarnogóra wybrała się na wyjazdowy mecz z Belgią, która przygotowuje się do startu w EURO 2024. Łącznie w narodowym trykocie pojawiał się na murawie dziewięciokrotnie.

W przeszłości Šarkić rozwijał umiejętności również w Stoke City, Birmingham City, Shrewsbury Town, Livingston FC, Havant & Waterlooville FC, Stratford Town oraz Wigan Athletic.

W wieku juniorskim szkolił się pod okiem trenerów Aston Villi oraz Anderlechtu.