Mats Hummels nie pozostawił wątpliwości. Tylko wtedy przedłuży kontrakt z Borussią Dortmund

2024-06-10 21:13:54; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Mats Hummels nie pozostawił wątpliwości. Tylko wtedy przedłuży kontrakt z Borussią Dortmund Fot. cristiano barni / Shutterstock.com

Mats Hummels jest gotowy kontynuować karierę w Borussii Dortmund. Przedłużenie wygasającej umowy uzależnia jednak od... zwolnienia Edina Terzicia - poinformował Patrick Berger ze Sky.

Doświadczony środkowy obrońca ma za sobą bardzo udany finisz sezonu. To w dużej mierze za sprawą jego znakomitej postawy ekipa z Signal Iduna Park awansowała do finału Ligi Mistrzów, gdzie w ostatecznym rozrachunku uznała wyższość Realu Madryt.

Przed i po rozegraniu tego pojedynku pojawiały się różnego rodzaju doniesienia w mediach na temat najbliższej przyszłości Matsa Hummelsa. Ostatnie wskazywały na to, że zdecyduje się na przedłużenie umowy z BVB lub przenosiny do innego europejskiego klubu.

Z kolei teraz Patrick Berger ze Sky przekonuje, że wdrożenie pierwszej opcji wejdzie w grę tylko w wypadku... zwolnienia trenera Edina Terzicia.

Obaj panowie nie żyją w najlepszych relacjach. Do tej pory potrafili jednak współpracować, ale wiele wskazuje na to, że dotychczasowa formuła jest już na wyczerpaniu.

Wspomniany dziennikarz zapewnia, że kierownictwo Borussii Dortmund nie podjęło jeszcze żadnej decyzji w sprawie przyszłości defensora. Ma ona zapaść w takcie bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi stronami.

Dotychczasowy trend wskazuje na to, że klub nie skłania się do zmiany szkoleniowca i nie ma przekonania do kontynuowania współpracy z środkowym obrońcą, który podzieli zapewne los innej doświadczonej gwiazdy - Marco Reusa, która też nie darzyła sympatią Terzicia.

Hummels zakończył rozgrywki na czterech trafieniach i asyście w 40 meczach.