Matuidi odchodzi z Juventusu. Zaplanowano testy medyczne

Matuidi odchodzi z Juventusu. Zaplanowano testy medyczne
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Nicolò Schira

Andrea Pirlo nie widzi miejsca w swoim zespole dla Blaise’a Matuidiego. W związku z tym zawodnik przenosi się do Interu Miami.

Chociaż środkowy pomocnik w przeciągu całego sezonu łącznie uzbierał 45 występów, to należy zauważyć, że nie mógł on zawsze liczyć na miejsce w podstawowym składzie. Pod koniec rozgrywek w hierarchii Maurizio Sarriego 33-latka wyraźnie wyprzedził jego rodak Adrien Rabiot.

Idąc tym tropem, we Włoszech nie brakowało spekulacji na temat możliwego rozstania z doświadczonym Francuzem, którego kontrakt obowiązuje jeszcze tylko przez 12 miesięcy (na jego mocy inkasuje 3,5 miliona euro netto plus bonusy). W pewnej chwili wydawało się nawet, że „Stara Dama” wykorzysta doświadczonego gracza w operacji z udziałem Houssema Aouara, proponując Olympique Lyon wymianę.

Teraz, gdy doszło do roszady na ławce trenerskiej mistrza Serie A, Blaise Matuidi mógł mieć nadzieję, że jego sytuacja ulegnie zmianie. Jak jednak informuje Nicolò Schira, nic takiego nie miało miejsce. W konsekwencji triumfator mundialu z 2018 roku został umieszczony przez Andreę Pirlo na liście transferowej.

Fabrizio Romano informuje, że piłkarz wyjeżdża do Stanów Zjednoczonych do Major League Soccer, gdzie zagra w Interze Miami (współwłaścicielem klubu jest David Beckham). Zaplanowano już testy medyczne, po których powinno nadejść oficjalne potwierdzenie transakcji.

Francuz reprezentowany przez Mino Raiolę do Juventusu dołączył latem 2017 roku, przenosząc się z Paris Saint-Germain za kwotę 25 milionów euro. Od tego czasu wystąpił w 133 spotkaniach, wygrywając po drodze puchar oraz superpuchar, a także trzy mistrzostwa kraju.

Wcześniej nowy szkoleniowiec turyńczyków skreślił trzy inne nazwiska.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient OFICJALNIE: Bonke Innocent w Lorient Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Brentford finalizuje największy transfer w swojej historii Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu Raków Częstochowa wstępnie dogadany w sprawie rekordowego transferu OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia OFICJALNIE: Wyjaśniona przyszłość Semira Štilicia Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy Widzew Łódź celuje w transfer z Ekstraklasy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy FC Barcelona z możliwością wykupienia dwóch piłkarzy Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze? Adam Nawałka nie jest trenerskim geniuszem. To… dobrze?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy