Mauricio Pochettino chce nowego bramkarza. Możliwa hitowa wymiana

Mauricio Pochettino chce nowego bramkarza. Możliwa hitowa wymiana fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Foot Mercato

Menedżer Mauricio Pochettino chciałby posiadać w kadrze André Onanę z Interu Mediolan. Chelsea jest gotowa przeznaczyć na spełnienie jego życzenia odpowiednią sumę i włączyć w całą transakcję Édouarda Mendy'ego - poinformowali Santi Aouna i Hanif Ben Berkane z „Foot Mercato”.

Argentyńczyk przejął nie tak dawno formalnie stery nad „The Blues” i od razu zabrał się ostro do pracy, by skompletować kadrę gotową na odzyskanie utraconej pozycji na angielskim podwórku w zakończonym sezonie.

Świadczą o tym ostatnie wieści o finalizowaniu transferu Manuela Ugarte ze Sportingu czy pojawiające się spekulacje o chęci nawiązania przez niego współpracy z André Onaną z Interu Mediolan.

Reprezentant Kamerunu był już wcześniej łączony z Chelsea, ale teraz otrzymanie stosownego „zielonego światła” na realizację całej operacji przez Mauricio Pochettino może przyśpieszyć całą sprawę.

Zwłaszcza że nie widzi on szans na zmianę położenia w przejętej drużynie u Édouarda Mendy'ego, który po obiecującym wejściu do drużyny pełni w niej obecnie tylko rolę zmiennika Kepy Arrizabalagi.

Santi Aouna i Hanif Ben Berkane z „Foot Mercato” przekonują, że w zaistniałej sytuacji dojdzie najpewniej do złożenia Interowi Mediolan propozycji wymiany afrykańskich piłkarzy ze stosowną dopłatą po zaplanowanym na 10 czerwca finale Ligi Mistrzów z udziałem włoskiego zespołu.

Onana zanotował 19 czystych kont w 40 rozegranych meczach w tym sezonie. Z kolei Senegalczyk pojawił się tylko dwunastokrotnie boisko i raz zszedł do szatni niepokonany.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa 400 złotych bonusu za bramkę Legii Warszawa lub Rakowa Częstochowa Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Lionel Messi uderza w PSG: Byłem jedyny Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Nie tylko Marcin Bułka. W Nicei rośnie drugi polski bramkarz Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Michał Probierz „ożywi” gwiazdę poprzedniego sezonu? Na powołanie czeka od ponad dwóch lat Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Talent z Ekstraklasy liczy po cichu na debiutanckie powołanie. „Pasuję do stylu Michała Probierza” Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Harry Kane wskazał, na jakim zawodniku się wzoruje. Zaskakujący wybór Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem” Kamil Glik wbija szpilę w Roberta Lewandowskiego. „Jego metoda nie wypaliła. Ja tak nie robiłem”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy