Mauro Icardi z wielkim powrotem i ostatnią szansą na udowodnienie klasy?!

Mauro Icardi z wielkim powrotem i ostatnią szansą na udowodnienie klasy?! fot. Christophe Saidi/SIPA/PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Relevo.com

Mauro Icardi nie rozpoczął najlepiej swojego pobytu w Galatasaray. Od pewnego czasu jest jednak jedną z wiodących postaci w szeregach tureckiego zespołu, co może ponownie zwrócić na niego uwagę władz Paris Saint-Germain - poinformował Marcos Durán z Relevo.com.

Ośmiokrotny reprezentant Argentyny został sprowadzony do paryskiej drużyny z Interu Mediolan we wrześniu 2019 roku. Najpierw na zasadzie wypożyczenia, a potem definitywnie za sumę opiewającą na 50 milionów euro.

Środkowy napastnik był od samego początku swojego pobytu na Parc des Princes traktowany jako wartościowa opcja rezerwowa. W pierwszym sezonie wywiązywał się z powierzonej mu roli, ale w kolejnych prezentował się już przeciętnie lub słabo.

Z tego powodu władze Paris Saint-Germain zapragnęły pozbyć się dobrze opłacanego piłkarza i ostatniego lata udało im się wysłać go na wypożyczenie do Galatasaray.

PSG osiągnęło jednak na tym polu tylko połowiczny sukces, ponieważ w dalszym ciągu opłaca niemalże całą pensję blisko 30-letniego zawodnika - sześć z 6,75 miliona euro.

Dlatego zespół ze Stambułu niewiele stracił na całej transakcji, ale liczył, że zyska dużo na aspektach sportowych. W pierwszych miesiącach niewiele wskazywało na to, że Mauro Icardi będzie wartością dodatnią dla „Lwów”, ponieważ nie prezentował się najlepiej z uwagi na problemy natury osobistej.

Argentyńczyk poukładał sobie jednak wszystkie kluczowe sprawy i od pewnego czasu skupia się tylko na piłce, co przyniosło efekt w postaci dziewięciu trafień i sześciu asyst w dwunastu meczach na poziomie Süper Lig.

Marcos Durán z Relevo.com uważa, że zwyżka formy prezentowana przez napastnika nie umyka uwadze władzom mistrza Francji, które być może nie będą za wszelką cenę dążyć do jego sprzedaży nadchodzącego lata i dadzą mu drugą szansę w swoich szeregach.

Realizacja takiego scenariusza wydaje się mimo wszystko mało prawdopodobna ze względu na dużą konkurencję w linii ataku oraz zmianę polityki w PSG, które musi latem zacisnąć pasa i pozbyć się kilku sowicie opłacanych graczy, aby nie narazić się na złamanie wewnątrzkrajowych oraz międzynarodowych regulacji finansowych.

Nie tak dawno mówiło się też nawet o tym, że Galatasaray jest do tego stopnia zadowolone z blisko 30-letniego zawodnika, że przygotowuje za niego ofertę w wysokości 15 milionów euro.

Ta być może zadowoliłaby ekipę z Parc des Princes, ale jeszcze sam zainteresowany musiałby zgodzić się na znaczącą obniżkę pensji, ponieważ „Lwy” nie są w stanie zaproponować mu identycznych warunków, które uzyskał we Francji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy