Max Kruse o Lidze Konferencji Europy: Nawet nie wiem, co to jest

Max Kruse o Lidze Konferencji Europy: Nawet nie wiem, co to jest fot. Union Berlin
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sky Sport Deutschland

W przyszłym sezonie zadebiutuje Liga Konferencji Europy. Niezbyt przychylnie o utworzeniu rozgrywek wypowiedział się Max Kruse, piłkarz Unionu Berlin.

UEFA, aby zapewnić możliwość udziału drużyn z niższej notowanych lig w europejskich pucharach, postanowiła utworzyć nowy turniej. To Liga Konferencji Europy, która wystartuje już w przyszłym sezonie.

Najwięcej uczestników będą miały federacji z miejsc 16-50 w rankingu Europejskiej Unii Piłkarskiej, w tym Polska. Ekstraklasa wystawi trzy drużyny, a te następnie rozpoczną rywalizację w eliminacjach, które są obowiązkowe dla wszystkich uczestników - wyjątek stanowią tutaj jedynie przegrani rundy play-off w zmaganiach o awans do fazy grupowej Ligi Europy.

W Niemczech awans do rundy play-off uzyska szósta ekipa w tabeli Bundesligi, chyba że w pierwszej szóste znajdzie się klub mogący się pochwalić wygraną krajowego pucharu. Wtedy o udział w trzeciej co do hierarchii rozgrywek pod egidą UEFA powalczy siódmy zespół.

Aktualnie to miejsce zajmuje Union Berlin. Po wygranym 2:1 meczu z FC Köln zapytany o ewentualną rywalizację w Lidze Konferencji Europy zapytany został Max Kruse. Nie ukrywał on, że na ten moment turniej ten nie wywołuje u niego ekstazy.

– Z chęcią zagrałbym w Lidze Europy, ale jakoś nie widzę siebie w Lidze Konferencji Europy. Nawet nie wiem, co to jest – wyznał atakujący berlińskiej ekipy.

Po wyjaśnieniu mu przez dziennikarza niemieckiego oddziału stacji Sky, czym są te rozgrywki, zawodnik kontynuował.

– Aha, super... To niech inni sobie tam grają. Myślę, że już teraz mamy wystarczająco dużo zawodów i według mnie wszystko powinno zostać na swoim miejscu. Jeśli powstał jeszcze jeden turniej, to gratuluję pomysłu – oznajmił.

Kruse to 14-krotny reprezentant Niemiec, który latem powrócił do ojczyzny, po zakończeniu swojej przygody z Fenerbahçe. Turcy zalegali z płatnościami, stąd decyzja ze strony napastnika o rozwiązaniu umowy.

W tym sezonie rozegrał on 13 spotkań, zdobył osiem bramek i posłał pięć ostatnich podań.

***

Liga Konferencji Europy w Polsce będzie pokazywana na platformie Viaplay

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy