MD: Barcelona przygotowuje nową umowę dla Messiego

MD: Barcelona przygotowuje nową umowę dla Messiego fot. FC Barcelona
Karol Brandt
Źródło: Mundo Deportivo

Lionel Messi jest obecnie najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie, a jego kontrakt wygasa w połowie 2021 roku. Zgodnie z najnowszymi wieściami, intencją Barcelony jest jednak przedłużenie porozumienia przynajmniej o kolejny sezon.

31-letni Argentyńczyk po raz ostatni przedłużał umowę z „Dumą Katalonii” w listopadzie 2017 roku. Wówczas wpisano do niej klauzulę wykupu o wartości 700 milionów euro. Dodatkowo atakujący hiszpańskiego giganta zapewnił sobie miesięczne wynagrodzenie w wysokości 8,3 miliona euro brutto, co czyni go najlepiej zarabiającym piłkarzem na Starym Kontynencie.

Chociaż obecne porozumienie wygasa 30 czerwca 2021 roku, a więc wraz z końcem kadencji Josepa Marii Bartomeu, „Mundo Deportivo” donosi, że Barcelona chce zaproponować swojemu kapitanowi nowy kontrakt. 

Tym samym najlepszy strzelec w dziejach „Blaugrany” byłby związany z obecnym pracodawcą do połowy 2022 lub 2023 roku. Pozwoliłoby to na zapewnienie kolejnemu prezesowi klubu z Camp Nou możliwości posiadania w szeregach swojego zespołu Lionela Messiego. W związku z tym parafowanie nowej umowy, do czego miałoby dojść już w kolejnym sezonie, byłoby ruchem strategicznym ze strony dyrekcji Barcelony.

W obecnym sezonie „Atomowa Pchła” rozegrała 34 spotkania i strzeliła 33 gole. Do tego rezultatu 31-latek dorzucił 18 ostatnich podań. 

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy