Mecz Feyenoordu Rotterdam z Ajaksem Amsterdam przerwany. Davy Klaassen zaatakowany przez kibica [WIDEO] fot. ESPN

Sędzia Allard Lindhout został zmuszony do przerwania półfinałowego meczu w ramach Pucharu Holandii pomiędzy Feyenoordem Rotterdam a Ajaksem Amsterdam z powodu trafienia Davy'ego Klaassena zapalniczką przez jednego z kibiców gospodarzy.

Starcia obu wymienionych zespołów wzbudzają olbrzymie zainteresowanie i poruszenie wśród kibiców. Mogliśmy się o tym przekonać tuż przed rozpoczęciem ich środowej rywalizacji, kiedy to sympatycy gospodarzy odpalili na De Kuip wyjątkowo dymiące race.

W efekcie arbiter został zmuszony opóźnić start pojedynku do czasu poprawienia widoczności oraz jakości powietrza na murawie.

Obserwatory liczyli na to, że na tym falstarcie wyczerpano szereg nieprzewidzianych działań i górę nad kibicowskimi wybrykami weźmie sportowa rywalizacja.

Niestety piłkarze Ajaksu Amsterdam byli raz za razem nękani przez fanów, którzy kierowali w ich kierunku nie tylko różne wyzwiska, ale też rzucali w nich kubkami z piwem czy różnymi przedmiotami.

Sędzia Allard Lindhout bardzo długo to tolerował aż do 62. minuty meczu, kiedy to Davy Klaassen został trafiony w głowę zapalniczką. Momentalnie na głowie piłkarza pojawiła się krew, co zmusiło arbitra do przerwania rywalizacji i odesłania drużyn do szatni.

Następnie pomiędzy przedstawicielami obu zespołów, arbitrem oraz członkami federacji rozpoczęła się dyskusja na temat dalszego rozwoju sytuacji.

„Godenzonen” byli od samego początku negatywnie nastawieni do powrotu do rywalizacji, ale koniec końców dali się przekonać do ponownego wyjścia na De Kuip, gdzie po uspokojeniu się sytuacji ma dość do wznowienia spotkania.

Do momentu jego przerwania na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla Ajaksu Amsterdam.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Kibice Realu Madryt i Bayernu Monachium połączyli siły przeciwko... Barcelonie [WIDEO] Kibice Realu Madryt i Bayernu Monachium połączyli siły przeciwko... Barcelonie [WIDEO] POTWIERDZONE: Mariusz Misiura odejdzie ze Znicza Pruszków POTWIERDZONE: Mariusz Misiura odejdzie ze Znicza Pruszków Bartłomiej Pawłowski: Ten przepis to dla mnie skandal Bartłomiej Pawłowski: Ten przepis to dla mnie skandal OFICJALNIE: Ostatnia szansa na zakup biletów na EURO 2024 OFICJALNIE: Ostatnia szansa na zakup biletów na EURO 2024 PSG ma jasny plan na przyszłość Luisa Enrique PSG ma jasny plan na przyszłość Luisa Enrique Przyszłość Mariusza Rumaka w Lechu Poznań wyjaśniona. Przekazał to swoim piłkarzom Przyszłość Mariusza Rumaka w Lechu Poznań wyjaśniona. Przekazał to swoim piłkarzom Lukas Podolski przekonał go do transferu do Górnika Zabrze. „To był dla mnie niemal zaszczyt” Lukas Podolski przekonał go do transferu do Górnika Zabrze. „To był dla mnie niemal zaszczyt”