Mecz Rosja - Paragwaj odwołany z powodu zamachu terrorystycznego [OFICJALNIE]

2024-03-23 10:47:00; Aktualizacja: 3 miesiące temu
Mecz Rosja - Paragwaj odwołany z powodu zamachu terrorystycznego [OFICJALNIE] Fot. Shutterstock
Norbert Niebudek
Norbert Niebudek Źródło: Russian Football Union

Towarzyskie spotkanie pomiędzy reprezentacją Rosji a Paragwajem zostało odwołane z powodu zamachu terrorystycznego, do którego doszło pod Moskwą.

Pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w poniedziałek 25 marca, a pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na godzinę 17:00. Na miejsce zawodów wyznaczono stadion Dynama Moskwa.

Jednak ze względu na zamach terrorystyczny, do którego doszło w piątkowy wieczór pod Moskwą, federacje piłkarskie obu państw podjęły decyzję o odwołaniu spotkania.

„Po ataku federacje piłkarskie Rosji i Paragwaju zdecydowały o odwołaniu meczu towarzyskiego” - czytamy w oświadczeniu.

Do straszliwych incydentów doszło w sali koncertowej Crocus City Hall pod Moskwą, kiedy czwórka zamachowców wtargnęła do budynku, a następnie otworzyła ogień do bezbronnych ludzi. Według najnowszych doniesień, w wyniku tego zdarzenia zginęło blisko 100 osób.

Niewykluczone, że starcie zostanie przełożone na inny termin, jednak nie otrzymaliśmy konkretnych informacji dotyczących nowej daty pojedynku.

W czwartek Rosjanie po raz pierwszy rozegrali spotkanie z europejską drużyną od momentu wykluczenia ich zespołu z oficjalnych rozgrywek po inwazji na Ukrainę. Ekipa dowodzona przez Walerija Karpina wygrała z Serbami 4:0.

Mecz ten miał zabarwienie polityczne, bowiem na trybunach stadionu zasiedli minister spraw zagranicznych Rosji Sergiej Ławrow i wicepremier Serbii Ivica Dacić.

Więcej na ten temat: Rosja Oficjalnie Paragwaj