Mecz Sogndal - Stjørdals-Blink przerwany. 28-letni piłkarz gospodarzy miał zawał serca

Mecz Sogndal - Stjørdals-Blink przerwany. 28-letni piłkarz gospodarzy miał zawał serca
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Sogndal IL

Spotkanie na zapleczu norweskiej ekstraklasy pomiędzy Sogndal a Stjørdals-Blink zostało przerwane w dwunastej minucie z powodu zasłabnięcia na murawie Emila Pálssona.

Pojedynek z udziałem ekipy zamieszanej w wywalczenie miejsca gwarantującego udział w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i walczącej o utrzymanie rozpoczęło się po myśli tej pierwszej, która już w siódmej minucie objęła prowadzenie po trafieniu Steffena Skålevika.

Kilka chwil później członkowie obu zespołów przeżyły chwilę grozy, kiedy to bezwładnie na murawę padł Emil Pálsson. Islandczyk otrzymał na szczęście natychmiastową pomoc ze strony służb medycznych, które rozpoczęły niezwłocznie masaż serca 28-latka po stwierdzeniu u niego zatrzymania akcji serca.

Szybko podjęta przez nich interwencja przyniosła zamierzony skutek, ponieważ defensywny pomocnik odzyskał po dziesięciu minutach świadomość, co pozwoliło go bezpiecznie przetransportować do helikoptera i następnie szpitala, gdzie rozpoczął przechodzenie serii badań.

W międzyczasie kibice przebywający na stadionie zostali poproszeni o jego opuszczenie, a piłkarze obu zespołu o udanie się do szatni, w których podjęli decyzję o niewznawianiu spotkania.

Sędzia w porozumieniu z delegatem przychylił się do prośby jednego i drugiego klubu, co doprowadziło do przedwczesnego zakończenia pojedynku, który ma zostać wznowiony lub rozegrany ponownie w innym terminie.

Przedstawiciele Sogndal IL wydali następnie oświadczenie na temat zdarzenia z udziałem gracza wypożyczonego z Sarpsborga.

„Pomocnik Emil Pálsson doznał zatrzymania akcji serca w 12. minucie gry. Został pomyślnie zreanimowany, a następnie przetransportowany do szpitala Haukeland na dalsze badania i leczenie” - napisał norweski zespół.

Jednokrotny reprezentant Islandii wystąpił w dziesięciu meczach drugoligowej drużyny w trwających rozgrywkach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy