MEDIA: Chiesa bierze sprawy we własne ręcę. Chce transferu do Juventusu!

MEDIA: Chiesa bierze sprawy we własne ręcę. Chce transferu do Juventusu! fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Federico Chiesa chciałby przed końcem letniego okienka transferowego sfinalizować swoje przenosiny do Juventusu - informuje „CalcioMercato.com”.

Reprezentant Włoch już od dłuższego czasu znajduje się w kręgu zainteresowań drużyny z Turynu, której celem jest nie tylko utrzymanie dominacji na krajowym podwórku, ale także zwycięstwo w Lidze Mistrzów po ponad 20 latach przerwy.

W osiągnięciu tego celu „Starej Damie” ma pomóc między innymi utalentowany skrzydłowy, którego przedstawiciele mieli już jakiś czas temu ustalić warunki indywidualnego kontraktu z właścicielami Juventusu. 

Federico Chiesa na mocy zawartej umowy miałby reprezentować szeregi ekipy z Allianz Stadium przez pięć lat i liczyć na podstawowe wynagrodzenie wynoszące pięć milionów euro na sezon.

Do tej pory sam piłkarz cierpliwie czekał na rozwój sytuacji i liczył na to, że Juventus porozumie się z Fiorentiną w kwestii jego transferu. Nowi właściciele „Violi” nie przejawiają jednak chęci do zakończenia współpracy z jednym z najbardziej obiecujących włoskich graczy i jednocześnie wyceniają jego kartę zawodniczą na blisko 70 milionów euro.

„Bianconeri” chcieliby uniknąć konieczności wydania aż takiej sumy i zamierzają w dalszym ciągu prowadzić rozmowy z dotychczasowym pracodawcą 21-latka, który według informacji przekazanych przez „CalcioMercato.com”, zamierza osobiście do nich się włączyć poprzez odbycie rozmowy z Rocco Commisso (właściciel klubu) i Daniele Pradè (dyrektor sportowy).

Panowie mają spotkać się ze sobą 23 lipca w Nowym Jorku i wówczas Chiesa ma ich poprosić o umożliwienie mu zgody na przejście do Juventusu. Przedstawiciele Fiorentiny liczą z kolei na to, że uda im się jednak nakłonić piłkarza do pozostania w drużynie, która zamierza włączyć się do walki o zajęcie jednego z czołowych miejsc w Serie A.

Reprezentant Włoch rozegrał 41 spotkań w poprzednim sezonie w barwach „Violi” i strzelił w nich dwanaście bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy