MEDIA: Real Madryt włącza się do walki o Zaniolo

MEDIA: Real Madryt włącza się do walki o Zaniolo fot. AS Roma
Norbert Bożejewicz
Źródło: Corriere della Sera

Nicolò Zaniolo znalazł się w kręgu zainteresowań Realu Madryt.

Dwukrotny reprezentant Włoch jest już od pewnego czasu przymierzany do opuszczenia szeregów Romy. Do tej pory w mediach najwięcej mówiło się o jego możliwych przenosinach do Juventusu lub Tottenhamu.

Teraz dziennikarze „Corriere della Sera” przekonują, że do walki o jego usługi włączył się Real Madryt, który planuje rzekomo przeznaczyć fundusze zgromadzone z tytułu sprzedaży Garetha Bale'a na pozyskanie 20-letniego pomocnika.

Nicolò Zaniolo jest już od ponad roku obserwowany przez wysłanników „Królewskich”. Ekipa ze stolicy Hiszpanii miała już nawet rok temu sondować możliwość jego sprowadzenia z Interu Mediolan, ale nie przystąpiła ostatecznie do konkretnych rozmów z ówczesnym pracodawcą piłkarza i ten powędrował na Stadio Olimpico jako część rozliczenia za Radję Nainggolana.

„Giallorossi” nie przejawiają chęci do zakończenia współpracy z jednym z najbardziej obiecujących graczy młodego pokolenia na Półwyspie Apenińskim, ale jednocześnie zdają sobie sprawę, że mogą nie być w stanie zatrzymać go siłą w swoich szeregach, dlatego mieli wyrazić gotowość do rozważenia oferty jego sprzedaży za kwotę oscylującą w granicach 70 milionów euro.

Do tej pory żaden z zainteresowanych klubów nie zdecydował się na wyłożenie takiej sumy i próbował włączyć w ewentualną transakcję innych piłkarzy takich jak Gonzalo Higuaín (Juventus) czy Moussa Sissoko (Tottenham), aby obniżyć finalną kwotę transferu Włocha.

Ofensywny zawodnik rozegrał 36 spotkań w minionych rozgrywkach, w których zdobył sześć goli i zaliczył dwie asysty.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy