Menedżer Brighton wypowiedział się na temat Modera i Karbownika

Menedżer Brighton wypowiedział się na temat Modera i Karbownika fot. Paul Hazlewood
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Canal+Sport

Szkoleniowiec Brightonu Graham Potter został zapytany w Canal+Sport o dwa niedawne nabytki jego klubu, a więc Jakuba Modera i Michała Karbownika.

W letnim oknie transferowym doszło do dwóch hitowych transferów z udziałem młodych Polaków. Ekstraklasę na Premier League, a konkretniej na Brighton zamienili Jakub Moder z Lecha Poznań i Michał Karbownik z warszawskiej Legii.

Mimo to zostali oni jednak od razu wypożyczeni do rodzimej ligi, by zdobywać cenne doświadczenie. Teraz o zawodników i ich atuty zapytany został menedżer Brightonu, Graham Potter.

- Kluczowe jest to, by skupili się na swoich kluczowych atutach. Moder potrafi świetnie dogrywać piłkę, z kolei Karbownik interesująco prezentuje się ofensywnie jako boczny obrońca. Mamy do czynienia z kombinacją dwóch ciekawych piłkarzy - przyznaje.

- Kiedy pojawią się już w Anglii, będę mógł obserwować ich codziennie. Ocenię wówczas, jak prezentują się na tle innych piłkarzy. Wtedy też będę w stanie powiedzieć więcej na temat tego, kto ma jakie cechy. Musimy być otwarci. Teraz kluczowy jest ich rozwój - dodał.

Potter przyznał również, że wbrew niedawnym doniesieniom mówiącym o skróceniu wypożyczenia Jakuba Modera nie jest przekonany, czy zawodnik Lecha Poznań wyląduje na Wyspach jeszcze zimą.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Real Madryt: Ødegaard ma opcję przeprowadzki do Premier League Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Milik pokonał ostatnią przeszkodę. Transfer nieunikniony Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Inter Mediolan ma nowy pomysł na pozbycie się Eriksena. Włosi chcą upiec dwie pieczenie na jednym ogniu Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Real Madryt: Ødegaardowi najbliżej do Sevilli Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Kłopoty Breela Embolo. Policja uważa, że to on uciekał przed nią przez dach Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Reprezentacja Polski: Zbigniew Boniek wykluczył jednego z kandydatów na nowego selekcjonera Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych Jon Flanagan nie przeszedł testów medycznych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy