Miarka się przebrała. Obrońca na wylocie z Romy

Miarka się przebrała. Obrońca na wylocie z Romy
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Rick Karsdorp popadł w konflikt z trenerem Eusebio Di Francesco i w najbliższym czasie może opuścić Romę.

Przygoda Holendra na Stadio Olimpico jak na razie nie układa się zbyt dobrze. Latem 2017 roku defensor został najdrożej sprzedanym piłkarzem w historii Feyenoordu - Roma zapłaciła za niego 14 milionów euro, a do tego zobowiązała się do zapłaty kolejnych pięciu milionów, jeśli spełnione zostaną odpowiednie warunki. Jak na razie 23-latek zmaga się jednak z kolejnymi problemami.

Pierwszą kampanię na włoskich boiskach napiętnowały kontuzje, które pozwoliły piłkarzowi na raptem jeden występ. Rozpoczęty sezon miał być dla Karsdorpa szansą na nowy start i faktycznie początkowo trener dawał mu szansę. Gracz wystąpił w dwóch spotkaniach ligowych, ale wygląda na to, że na tym jego dorobek w Rzymie może się zamknąć.

Według „La Gazzetta dello Sport” sytuacja Holendra jest na tę chwilę bardzo skomplikowana. Eusebio Di Francesco nie jest przekonany co do zawodnika, ale chodzi nie tylko o jego występy, a o same treningi. Zdaniem trenera piłkarz nie przykłada się wystarczająco do ćwiczeń i uważa on, że gracza byłoby stać na znacznie więcej, gdyby tylko chciało mu się bardziej przyłożyć do sesji treningowych.

Karsdorp oczywiście nie zgodził się ze szkoleniowcem i między panami miało dojść do sprzeczki. Teraz reprezentant „Oranje” może mieć spore problemy z regularną grą, ponieważ na ten moment Di Franscesco ani myśli go wystawiać. Co więcej, zawodnik nie otrzymał nawet powołania na dzisiejszy mecz z Bolonią, choć nie ma żadnej kontuzji.

Wspomniany dziennik twierdzi, że w najbliższych miesiącach zawodnik będzie musiał porządnie przyłożyć się do pracy, jeśli chce zyskać znaczącą pozycję. Tak czy inaczej będzie mu o to trudno i bardzo prawdopodobne jest, iż już w styczniu opuści „Giallorossich”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy