Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem

Michael Carrick w końcu samodzielnym menedżerem? Jest poważnym kandydatem fot. Saolab Press / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: BBC Sport

Michael Carrick jest postrzegany jako bardzo poważny kandydat do objęcia stanowiska menedżera Middlesbrough - poinformował Simon Stone z BBC Sport.

Wychowanek West Hamu United odwiesił korki na kołku po zakończeniu długoletniego pobytu w Manchesterze United w połowie 2018 roku i niezwłocznie stał się członkiem sztabu trenerskiego w utytułowanym klubie w charakterze asystenta najpierw u José Mourinho, a potem Ole Gunnara Solskjæra.

41-latek wypełniał powierzoną mu rolę do momentu zwolnienia norweskiego szkoleniowca w trakcie sezonu 2021/2022, by następnie zostać jego tymczasowym następcą.

Dzięki temu Michel Carrick dostąpił zaszczytu zadebiutowania na ławce trenerskiej i zdążył poprowadzić „Czerwone Diabły” w trzech spotkaniach - wygrana z Villarrealem (2:0), remis z Chelsea (1:1) i wygrana z Arsenalem (3:2), przed powierzeniem zespołu do końca tamtejszych rozgrywek w ręce Ralfa Ragnicka.

Były reprezentant Anglii otrzymał propozycję powrotu na wcześniej zajmowane stanowisko, ale uznał, że i na niego nadszedł czas, żeby podążył własną drogą i tym samym wylądował w grudniu zeszłego roku na bezrobociu z nadzieją na to, że otrzyma wkrótce kuszącą ofertę objęcia sterów nad jedną z angielskich drużyn.

Takowa szybko do niego napłynęła, ale ostatecznie 41-latek nie dał skusić możliwością przejęcia dowodzenia w Lincoln City (League One), bo uznał, że woli poczekać na coś lepszego przynajmniej z poziomu Championship.

Carrick czekał od tego momentu na otrzymanie upragnionej szansy i wkrótce jego cierpliwość może zostać wynagrodzona, ponieważ jest od postrzegany jako poważny kandydat na stanowisko menedżera Middlesbrough.

Simon Stone z BBC Sport uważa nawet, że toczą się już na ten temat rozmowy, by Anglik został docelowym następcą zwolnionego w minionych dniach Chrisa Wildera, którego tymczasowo zastępuje dotychczasowy opiekun bramkarzy - Leo Percovich.

Ekipa z Riverside Stadium rozpoczęła obecne rozgrywki grubo poniżej oczekiwań i po dotychczas rozegranych spotkaniach zajmuje odległe osiemnaste miejsce z dorobkiem trzynastu wywalczonych punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Skandal w Turcji. Bramkarz zaatakowany przez kibica chorągiewką [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Mistrzostwa Świata: Składy na Hiszpania - Niemcy [OFICJALNIE] Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Leo Messi bardzo blisko porozumienia z nowym klubem Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Wielka awantura w meczu Zenit - Spartak Moskwa [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Alphonso Davies autorem najszybszego trafienia w Katarze [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy