Michał Karbownik z debiutem... na prawej obronie

Michał Karbownik z debiutem... na prawej obronie fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

Michał Karbownik, który decyzję o wyborze nowego klubu uzależniał od tego, czy będzie mógł występować w środku pola, zadebiutował w Fortunie Düsseldorf jako prawy obrońca.

Polak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Brighton & Hove Albion do Olympiakosu, w którym nie tylko pojawiał się na boiskach rzadko, ale i występował w klubowych rezerwach. To właśnie w nich zasmakował w grze na środku pomocy.

Mariusz Piekarski, agent 21-latka, szukał mu tego lata klubu, który będzie go widział na pozycji pomocnika.

– Nie będziemy już kombinować z lewą czy prawą obroną, bo jak widać w Brighton się nie przebił na tej pozycji, w Olympiakosie się nie przebił na tej pozycji. Idziemy do klubu, który będzie widział Michała na środku pomocy, da mu przynajmniej więcej szans, aby się pokazał i udowodnił, że to jest jego pozycja – mówił kilka miesięcy temu.

Koniec końców wybór padł na Fortunę Düsseldorf, która wypożyczyła zawodnika do końca sezonu.

Michał Karbownik właśnie doczekał się debiutu. W 90. minucie starcia z Greuther Fürth wszedł on na murawę, zajmując miejsce na… prawej stronie obrony. Zawody zakończyły się remisem w stosunku 2:2 (gol Dawida Kownackiego).

Tuż po reprezentancie Polski do klubu przybył Jorrit Hendrix. To właśnie on wszedł na pozycję środkowego pomocnika. Niewykluczone zatem, że Karbownik już do końca rozgrywek będzie musiał zadowolić się występami na bokach defensywy.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy