Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu

Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu fot. Krzysztof Dzierzawa / Pressfocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Pogoń SportNet

Michał Kucharczyk odniósł się w rozmowie z Michałem Horbaczewskim w „Pogoń SportNet” do aktualnej sytuacji w tabeli Ekstraklasy i co się z tym wiąże do walki o mistrzostwo Polski między innymi z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin zakończyła rundę jesienną na rewelacyjnym drugim miejscu z zaledwie czteropunktową stratą do prowadzącego „Kolejorza”.

W związku z tym przedstawiciele ekipy z województwa zachodniopomorskiego otwarcie mówią o tym, że w drugiej części sezonu celem zespołu jest kontynuowanie walki o zdobycie mistrzostwa Polski.

Sami piłkarze wolą jednak uciec od nakładania na siebie dodatkowej presji i chcą się skupić na osiąganiu krótkoterminowych założeń, o czym powiedział Michał Kucharczyk w rozmowie z Michałem Horbaczewskim w „Pogoń SportNet”. Były gracz Legii Warszawa nie omieszkał w udzielonej wypowiedzi wbić szpilkę Lechowi Poznań.

- Jeśli mamy rozmawiać o mistrzostwie, to póki co tonujmy wszystko. Nie róbmy sobie dodatkowej presji ze względu na to, że mamy cztery punkty straty do Lecha. Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu. Mamy dzisiaj odprawę, choć tak naprawdę trener nam już wcześniej pokazał statystycznie jak to wszystko wygląda. Jeśli chodzi o cztery punkty, jest to duża strata w przeciągu 15. kolejek, które zostały do końca sezonu. Musimy mieć chyba o 0.3 albo o 0.4 większą średnią punktową do Lecha, jeśli nie zejdzie z własnego poziomu, który osiągnął w rundzie jesiennej. W takim wypadku wychodzi, że z 15 spotkań musimy wygrać około 12. Minimum 12 meczów - jest to naprawdę trudne zadanie, ale wszystko jest możliwe, dlatego spokojnie przygotujmy się do tej rundy, bo mamy trudną przeprawę już na samym początku w Gliwicach, tam nikomu łatwo się nie gra. Poczekajmy jak zaczniemy początek rundy wiosennej, a wtedy, bliżej końca będziemy mogli rozmawiać o tym, o co gramy - powiedział skrzydłowy.

30-letni ofensywny zawodnik zdobył cztery bramki w 19 rozegranych spotkaniach w pierwszej części trwającego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Patryk Szysz z pierwszym w karierze transferem zagranicznym OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Edin Terzić trenerem Borussii Dortmund OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa OFICJALNIE: Kosta Runjaić trenerem Legii Warszawa PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! PSG się dopiero rozkręca. Przygotowuje ofertę na 45 milionów euro za rozchwytywanego napastnika! Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” Wisła Kraków: Jerzy Brzęczek wskazuje kluczowe momenty sezonu. „To był gwóźdź do trumny” OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu OFICJALNIE: Fábio Carvalho w Liverpoolu Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy Patryk Makuch odchodzi z Miedzi Legnica. Rekordowa sprzedaż beniaminka Ekstraklasy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy