Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu

Michał Kucharczyk: Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu fot. Krzysztof Dzierzawa / Pressfocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Pogoń SportNet

Michał Kucharczyk odniósł się w rozmowie z Michałem Horbaczewskim w „Pogoń SportNet” do aktualnej sytuacji w tabeli Ekstraklasy i co się z tym wiąże do walki o mistrzostwo Polski między innymi z Lechem Poznań.

Pogoń Szczecin zakończyła rundę jesienną na rewelacyjnym drugim miejscu z zaledwie czteropunktową stratą do prowadzącego „Kolejorza”.

W związku z tym przedstawiciele ekipy z województwa zachodniopomorskiego otwarcie mówią o tym, że w drugiej części sezonu celem zespołu jest kontynuowanie walki o zdobycie mistrzostwa Polski.

Sami piłkarze wolą jednak uciec od nakładania na siebie dodatkowej presji i chcą się skupić na osiąganiu krótkoterminowych założeń, o czym powiedział Michał Kucharczyk w rozmowie z Michałem Horbaczewskim w „Pogoń SportNet”. Były gracz Legii Warszawa nie omieszkał w udzielonej wypowiedzi wbić szpilkę Lechowi Poznań.

- Jeśli mamy rozmawiać o mistrzostwie, to póki co tonujmy wszystko. Nie róbmy sobie dodatkowej presji ze względu na to, że mamy cztery punkty straty do Lecha. Drużynie z Poznania bardzo zależy na tym, żeby godnie uczcić pseudo stulecie klubu. Mamy dzisiaj odprawę, choć tak naprawdę trener nam już wcześniej pokazał statystycznie jak to wszystko wygląda. Jeśli chodzi o cztery punkty, jest to duża strata w przeciągu 15. kolejek, które zostały do końca sezonu. Musimy mieć chyba o 0.3 albo o 0.4 większą średnią punktową do Lecha, jeśli nie zejdzie z własnego poziomu, który osiągnął w rundzie jesiennej. W takim wypadku wychodzi, że z 15 spotkań musimy wygrać około 12. Minimum 12 meczów - jest to naprawdę trudne zadanie, ale wszystko jest możliwe, dlatego spokojnie przygotujmy się do tej rundy, bo mamy trudną przeprawę już na samym początku w Gliwicach, tam nikomu łatwo się nie gra. Poczekajmy jak zaczniemy początek rundy wiosennej, a wtedy, bliżej końca będziemy mogli rozmawiać o tym, o co gramy - powiedział skrzydłowy.

30-letni ofensywny zawodnik zdobył cztery bramki w 19 rozegranych spotkaniach w pierwszej części trwającego sezonu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Polacy z porażką w pierwszym meczu na EURO U-17. Ale będzie tylko łatwiej! Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie, przed nim historyczne osiągnięcie Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy