Michał Probierz kontruje Marka Papszuna. „Nie pozwolę na to”

Michał Probierz kontruje Marka Papszuna. „Nie pozwolę na to” fot. FotoPyK
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Godzina Zero [Kanał Zero]

W wywiadzie dla Krzysztofa Stanowskiego w Kanale Zero na Youtubie Michał Probierz, selekcjoner reprezentacji Polski, nawiązał do wcześniejszych wypowiedzi Marka Papszuna o „sfingowanym” wyborze na nowego opiekuna drużyny narodowej.

Niejednokrotnie w mediach niosły się wypowiedzi nadal bezrobotnego po rozstaniu z Rakowem Częstochowa szkoleniowca sugerujące „ustawkę” przy wyborze na następcę Fernando Santosa.

Pod koniec września nowym trenerem dorosłej kadry zarząd PZPN z prezesem Cezarym Kuleszą na czele wybierał między Probierzem a Papszunem. Ostatecznie wybór padł na tego pierwszego, który poprzednio miał do czynienia z młodzieżową reprezentacją.

Nie tylko mistrz Polski z „Medalikami”, ale inni obserwatorzy świata piłki w Kraju nad Wisłą nie mogli oprzeć się wrażeniu, jakoby wcześniejsza znajomość między Probierzem a Kuleszą stanowiła handicap i ułatwiła decyzję.

Specjalny gość w programie „Godzina Zero” kompletnie zaprzeczył, przedstawiając swoją wersję.

– Nawiązując do wywiadu Marka Papszuna, w jednym z nich powiedział, że to wszystko [rekrutacja kandydatów/wybór selekcjonera przez Cezarego Kuleszę] było sfingowane. On montował sztab, ja montowałem sztab. Chciałem mieć u siebie Łukasza Piszczka, ale on zadeklarował się u niego – zaczął Probierz.

– Nie wiedziałem w żaden sposób, że będę trenerem. Gdybym był dalej trenerem (reprezentacji) U-21, a Marek byłby selekcjonerem, pomagałbym mu za wszelką cenę, jak tylko potrafię – dodał.

– Jego wypowiedź, że jego kandydatura była tylko „do wypuszczenia”, to w ogóle nieprawda. Na pewne rzeczy sobie nie pozwolę, żeby grano moim nazwiskiem. Życzę mu powodzenia, niech robi karierę, ale nie moim kosztem. Niech pracuje, a nie ocenia z boku, jak to jest i jak wybiera prezes – podsumował wątek.

Już niebawem Probierz ogłosi wstępną kadrę na marcowe baraże z Estonią i ewentualny ich finał. 14 marca poznamy ostateczny jej kształt.

Marek Papszun cierpliwie przebiera w ofertach. Przed miesiącem miała się ubiegać o niego Łotewska Federacja Piłkarska, lecz ostatecznie postawiono tam na Włocha Paolo Nicolato.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie Legia Warszawa finalizuje głośny powrót! Ogromne zaskoczenie El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona El Clásico: Przewidywane składy na Real Madryt - FC Barcelona Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Gdzie on się podział? Zawodnik Lecha Poznań nie wykorzystał „życiowej szansy” Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Robert Lewandowski już latem w nowym klubie?! Ta deklaracja nie pozostawia złudzeń Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [21/04/2024] Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni Real Madryt zrezygnuje przez niego z hitowego transferu?! W klubie są nim zachwyceni „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa „To najbardziej rzucająca się zmiana”. Gonçalo Feio nie próżnuje w Legii Warszawa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy