Michał Probierz o sytuacji zdrowotnej Roberta Lewandowskiego

2024-06-15 19:48:12; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Michał Probierz o sytuacji zdrowotnej Roberta Lewandowskiego Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: TVP Sport

Selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz na konferencji prasowej przed meczem z Holandią powiedział o sytuacji zdrowotnej Roberta Lewandowskiego

W spotkaniu towarzyskim z Turcją Robert Lewandowskim opuścił boisko już w pierwszej połowie gry. Z początku wydawało się, że jest to zmiana prewencyjna. Jak się jednak okazało, uraz kapitana reprezentacji Polski jest poważniejszy i najpewniej nie zagra on w meczu z Holandią, poddany w wątpliwość został także jego udział w spotkaniu z Austrią. Zapytany o 35-latka został selekcjoner reprezentacji Polski - Michał Probierz.

- Jeżeli chodzi o Roberta to, tak jak sami państwo wczoraj widzieli, zaczął indywidualnie trenować. Karol normalnie brał udział w treningu, a co do Pawła, to dzisiaj podejmiemy decyzję odnośnie do jutrzejszego meczu - powiedział Michał Probierz.

- Większość selekcjonerów nie miała takiej okazji, żeby grać bez Roberta. Jak jestem selekcjonerem, to jest to już praktycznie trzecie spotkanie, bo w pierwszych dwóch Roberta nie było na zgrupowaniu. Ten zespół musi dorosnąć, powoli następuje wymiana pokoleniowa. Zrobimy wszystko, jako drużyna, żeby zaprezentować się jak najlepiej - dodał.

Polska 16 czerwca zmierzy się z Holandią, 21 czerwca zagra z reprezentacją Austrii, a zmagania grupowe nasi rodacy zwieńczą 25 czerwca w starciu z Francuzami.