Michał Probierz powinien przywrócić go do kadry? Kontrowersyjny temat powraca

Michał Probierz powinien przywrócić go do kadry? Kontrowersyjny temat powraca fot. FotoPyK
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Polski pod wodzą Michała Probierza czeka na baraże o awans na EURO 2024. Regularnie sygnały wysyła selekcjonerowi Karol Linetty, który odbudował się w barwach Torino.

28-letni pomocnik swego czasu uchodził za wielki talent, który mógłby obsadzić na lata pozycję defensywnego pomocnika w reprezentacji.

Linetty dostał mnóstwo szans, by udowodnić swoją przydatność w kadrze. Uzbierał w niej już 47 występów, współpracując z Adamem Nawałką, Jerzy Brzęczkiem, Paulo Sousą i Fernando Santosem. Żaden z nich nie potrafił wpłynąć na postawę 28-latka.

Michał Probierz na wychowanka Lecha Poznań jeszcze nie postawił. Ma jednak coraz więcej powodów, by zacząć o tym myśleć.

Linetty przeżywał trudne chwile w Torino. W pewnym momencie został nawet odsunięty od pierwszego składu, a później stawiano go na zupełnie innej pozycji.

W tej kampanii trener Ivan Jurić widzi w Polaku „szóstkę”. Zrozumiał, że pełnię potencjału pokaże jedynie, gdy będzie mógł skupić się głównie na defensywie i destrukcji.

Linetty odżył i już teraz zaliczył dwanaście spotkań - większość naprawdę dobrych. Notuje sporo udanych odbiorów, grając przy tym dość „czysto”.

Optyka się zmieniła i teraz w Turynie widzą w 28-latku przydatnego i bardzo pracowitego zawodnika, który jest świetny w pewnym, ściśle określonym, aspekcie gry.

Linetty musi podtrzymać formę, bo walczy o nowy kontrakt. Obecna umowa wygasa już 30 czerwca 2024 roku i na ten moment trudno stwierdzić, czy zostanie przedłużona. Nie jest to zamknięty temat.

A jak z powołaniem do reprezentacji?

Linetty gra regularnie w mocnej Serie A i zbiera dobre recenzje. W teorii zatem wpisuje się w wymogi selekcjonera. Z drugiej strony to jednak dość jednowymiarowy zawodnik, który nie wpasuje się do każdego zespołu. Michał Probierz musi zatem podjąć decyzję. Z pewnością pomocnik Torino widnieje na jednej z jego długich list.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze Michał Probierz pominie 72-krotnego reprezentanta Polski?! Ma nie dostać powołania na marcowe mecze To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław To ma być nowy klub Marcela Zylli, który odszedł ze Śląska Wrocław

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy