Michał Probierz z dużym wyróżnieniem. Nagrodę odebrał na... mini polu golfowym
2025-10-04 12:01:32; Aktualizacja: 2 godziny temu
W czerwcu 2024 roku Michał Probierz został wyróżniony przez prezydenta Białegostoku, Tadeusza Truskolaskiego, tytułem „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”. Do przekazania nagrody w końcu doszło w sobotnie przedpołudnie.
Michał Probierz od czerwca przebywa na bezrobociu po tym, jak ogłosił swoją dymisję z funkcji selekcjonera reprezentacji Polski. Na tym stanowisku wytrwał blisko dwa lata, ale ten okres nie będzie raczej dobrze wspominany przez polskich kibiców.
Bardzo dobrze szkoleniowca pamiętają za to w Białymstoku, gdzie odnosił największe sukcesy w swojej karierze, a Jagiellonię poprowadził łącznie w aż 238 spotkaniach. To, jak bardzo ceniony jest on na Podlasiu, dobrze świadczy fakt, że w ubiegłym roku prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski, podjął decyzję o uhonorowaniu Probierza tytułem „Urbi Meritus – Zasłużony Miastu”.
„Za rozpoczęcie wraz z Jagiellonią Białystok drogi na szczyt, niestrudzoną wiarę w zwycięstwo, wyjątkowe osiągnięcia trenerskie oraz piękne emocje sportowe uhonorowany został Michał Probierz – prawdziwy pasjonat piłki nożnej. Trener reprezentacji Polski. Jego droga od młodzieżowych drużyn po stanowisko selekcjonera reprezentacji jest dowodem na to, że determinacja i miłość do sportu mogą zaprowadzić na szczyty. W 2008 roku na trzy lata przejął stery Jagiellonii Białystok, która pod jego wodzą zdobyła Puchar Polski i Superpuchar Polski. W 2014 roku wrócił do Białegostoku i w sezonie 2016/2017 pod jego kierownictwem Jagiellonia wywalczyła wicemistrzostwo Polski. Białostocka drużyna z trenerem Probierzem mierzyła się z najlepszymi i zajmowała wysokie miejsca w Ekstraklasie. Dlatego też w 2010 roku został wybrany trenerem 90-lecia Jagiellonii Białystok oraz Trenerem Sezonu 2014/2015” - scharakteryzowano 53-latka na stronie miasta Białystok przy okazji ogłoszenia wyróżnionych osobistości, pośród których znaleźli się także, między innymi, Taras Romanczuk oraz Adrian Siemieniec.Popularne
Probierz swoje wyróżnienie odebrał dopiero teraz - w sobotnie przedpołudnie Truskolaski przekazał je szkoleniowcowi przy okazji otwarcia ośrodka sportowego w Zawadach, gdzie powstało mini pole golfowe, a jak wiemy, 53-latek jest wielkim fanem tego sportu.
Były selekcjoner Michał Probierz odebrał z rąk prezydenta Białegostoku wyróżnienie "Urbi Meritus – Zasłużony Miastu #Białystok". Wszystko przy okazji otwarcia ośrodka sportowego w Zawadach, gdzie powstało mini pole golfowe. pic.twitter.com/gvpIlmy8cL
— Robert Bońkowski (@RobertBonkowski) October 4, 2025
Niewykluczone, że Probierz wkrótce wróci do pracy - jego nazwisko przewija się wśród kandydatów na selekcjonera Kazachstanu oraz Chin.